Vandenilio parametras – Vandens pH akvariume
Posted by

Vandenilio parametras – Vandens pH akvariume

Vandens pH akvariume

Vandenilio parametras (pH) rodo vandens reakcijos neutralumą, rūgštumą arba šarmingumą. Neutralios reakcijos vandens parametras pH 7. Jeigu vandenyje daugiau rūgščių, tai rūgštaus vandens pH bus mažesnis nei 7. Jeigu tai šariminis vanduo, tai pH bus didesnis nei 7. Priimta laikyti vandenį su pH 1-3 stipriai rūgščiu, pH 3-5 rūgščiu, pH 5-6 silpnai rūgščiu, pH 6-7 – labai silpnai rugščiu, pH 7 – nautraliu, pH 7-8 labai mažai šarminiu, pH 8-9 silpnai šarminiu, pH 9-10 šarminiu ir pH 10-14 labai šarminiu.

pH avkariume svyruoja, priklausomai nuo vandenyje ištirpusio anglies dvideginio ir laikino vandens kietumo. Anglies dvideginio padidėjimas ir laikinojo kietumo sumažėjimas daro vandenį rūgštesnį, o laikinojo kietumo padidėjimas ir anglies dvideginio sumažėjimas – šarminiu. Todėl ilgai akvariumą apšviečiant saule su daug augalų, greitai įsisavinančių anglies dvideginį, pH parametrai gali pakilti iki 9, o naktį dėl anglies dvideginio padaugėjimo, kvėpuojant žuvims ir augalams, gali nukristi iki 6, kas neigiamai veikia akvariumo gyventojus. Tai yra viena iš dirbtinio apšvietimo naudojimo priežąsčių, kurį teisingai pasirinkus tokia rizika tampa minimali.

Kalkės, esančios vandenyje, yra labai susijusios su anglies dvideginio kiekiu ir su pH. Minkštame vandenyje dėl kalkių pH gali stipriai kristi arba pakilti. Jį galima stabilizuoti su organinių rūgščių pagalba (pavyzdžiui, filtracija per durpes). Kietame vandenyje anglies dvideginio trukūmas gali sukelti pH kitimą į šarminį. Dėl to, kad kalkės tuojau pat suriša organines rūgštis, vanduo su dedeliu jų kiekiu beveik nesirūgština, ir dėl to tokiame vadnenyje neįmanoma ilgam sumažinti pH reikšmę. Galima mažinti kalkes pripilant distiliuoto arba nudruskinto vandens.  Labai kieto vandens papildymas anglies dvideginiu padeda išlaikyti pastovų pH nuo neutralaus iki labai mažai rūgštinio.

Norint pamatuoti pH galima naudotis specialiais popieriniais indikatoriais, kurie pamerkti į vandenį įgauna tam tikrą spalvą, atitinkamą vienam ar kitam pH parametrui. Tačiau šio matavimo būdo tikslumas menkas, ir neretai būna klaidingų parodymų, taigi tenka daryti keletą matavimų ir nustatyti vidutinę reiškmę.

Patikimesni prekyboje esantys skysti indikatoriai, leidžiantys pagal spalvų skalę nustatyti pH reikšmę. Taip prekyboje yra daug priemonių, leidžiančių keisti vandens pH parametrus.

0 0 2184 01 gegužės, 2015 Vanduo ir jame ištirpusios dujos gegužės 1, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE