Tropheus moorii – Trofėjus Muro
Posted by

Tropheus moorii – Trofėjus Muro

Tropheus moorii

Tropheus moorii gyvena Tanganikos ež. Laikosi uolų zonose prie krantų.Tropheus moorii

Kūnas kiek pailgas, kaktos linija kylanti link nugaros profilio, kuris palaipsniui žemėja link uodegos. Galva didelė, akys didelės, burna apatinė. Nugaros pelekas ilgas, pilvo pelekai užaštrinti, pas patiną didesni.

Akvariume žuvys susiburia į grupę, kurioje laikosi hierarchijos (jeigu patinai neišaugę kartu, tai tarp jų prasideda kovos dėl pirmumo teisės, kurios gali baigtis mirtimi), laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose, mėgsta slėptuves, gali nukandžioti ir iškasinėti augalus.

Tropheus mooriiGalima laikyti grupę iš keturių ir daigiau žuvų akvariume nuo 100 cm su kitais ciklidais iš Tanganikos ež., slėptuvių skaičius turėtų viršyti žuvų skaičių, galima sodinti tvirtus augalus su kietais lapais. Vanduo: 24-27 C, dH 7-20, pH 7,2-8,5. Maistas: augalinis, papildytas gyvu, pakaitalai.

Neršto metu ne rekomenduojama poros perkelti į neršimo akvariumą, kadangi grupė gali nebepriimti jos atgal į savo būrį. Ikrų neršimas gali vykti tiek virš substrato (akmens, grunto), tiek ir prie vandens paviršiaus. Patelė inkubuoja ikrus burnoje 4-6 sav. Mažyliai plaukioja paviršiuje. Pradinis maistas: ciklopo naupilijos, artemijos. Lytiškai subręsta 12-15 mėn.

Kūno ilgis iki 12 cm.

Šios rūšies žuvys gyvena prie nutolusių salelių, pasižyminčių ekologiškumu, dėl ko atsirado daug Tropheus mooriispalvinių variantų. 
A. Briulmajeris pateikia 26 spalvinius variantus:

I. Juodoji forma. Kūnas juodai-rudas, nugaros pelekas oranžinės-raudonos spalvos su juodų taškelių piešiniu.

II. Geltonai-raudona forma. Kūnas juodos spalvos su skirtingo pločios vertikaliomis juostomis, kurios viršutinėje kūno dalyje geltonos, o link pilvo tampa raudonomis.

III. Juodai-oranžinė forma. Kūnas tamsiai-rudas iki juodo, ant šono dėmės, kartais vertikalios juostos, kurios yra geltonai-oranžinės spalvos.

IV. Oranžinė forma I. Kūnas nuo juodo iki juodai-rudos spalvos, su plačia oranžine juosta, perskirta tamsia juosta į dvi dalis, kuri pereina į nugaros peleką, kur jinai tampa beveik geltona.

V. Oranžinė forma II. Kūnas juodas su plačiomis vertikaliomis įvairių ilgių uostomis raudonai-oranžinės spalvos.

VI. Geltonoji forma. Kūnas juodas su plačiomis vertikaliomis citrinos-geltonumo spalvos juostomis.

VII. Juodai-žydra forma. Kūnas juodai-žydros spalvos.

VIII. „Šoko“ forma. Kūnas juodai-rudas, prie nugaros ir ant pilvo po geltoną dėmę. Kartais pasirodanti vertikali geltona juosta.

IX. Geltonai-žalia forma. Pagrindinė spalva tamsiai-ruda, dalis nugaros vario spalvos, ant šono citrinos geltonumo dėmė.

X. „Murago“ forma. Pagrindinė kūno ir pelekų spalva pilkai-žalia iki pilkai-rudos. Galva raudonai-ruda su žalsvomis baltomis dėmelėmis. Ant šono 8 vertikalios gelsvai-baltos spalvos juostos. Dalis nugaros peleko gali įgauti citrinos-geltonumo spalvą.

XI. Forma „vyšninė galva“. Pagrindinė spalva juoda, kūnas tarp žiaunų dangtelio ir analinio peleko pradžios sidabriškai -baltas, galva raudonai-vyšninė.

XII. Dryžuotoji forma. Kūnas ir pelekai rudi iki alyviniai-žalių. Ant šono 5-6 neryškios geltonos vertikalios juostos. Pilvas cintrinos-geltonumo spalvos.

XIII. Žalioji forma. Kūnas žalias iki alyviniai-žalio. Priekinėje kūno dalyje yra siaura blizganti geltona vertikali juosta.

XIV. Dvi dėmėtoji forma. Kūnas juodas, ant šono dvi didelės dėmės, ištemptos vertikaliai.

XV. Forma „geltonoji gerklė“. Kūnas tamsiai-rudas, gerklė blizgi, auksinės-geltonos spalvos. Viršutinėje kūno dalyje 5-6 neryškios geltonos vertikalios juostos. Nugaros pelekas purvinos geltonos spalvos.

XVI. Karakliškoji forma. Pagrindinė kūno ir pelekų spalva juoda. Du trečdaliai kūno priklausomai nuo žuvytės nuotaikos persilieja blizgančia auksiniai-geltona spalva, kuri virsdama juostomis pereina ant analinio ir nugaros pelekų.

XVII. Alyviniai-žalia forma. Kūnas alyvniai-žalios spalvos. Ant šono citrinos-geltonumo vertikalios juostos ir dėmės, prie burnos trys oranžinės juostos. Pilvas geltonas.

XVIII. Forma „juostuota uodega“. Kūnas ir uodegos pelekas rudai-juodos spalvos, ant galinės 1/3 kūno – vertikalios vyšniniai-raudonos spalvos vertikalios juostos ir dėmės. Analinio ir pilvo pelekų pagrindai žydri. Analinis ir nugaros pelekai priekinėje dalyje vyšninės-raudonos spalvos.

XIX. Juodai-raudona forma. Kūnas juodas. Priklausomai nuo nuotaikos žuvys gali tapti raudonos-kraujo spalvos su juodu atspalviu. Analinis, nugaros ir pilvo pelekai raudoni.

XX. Forma „kraujo-raudonumo greklė“. Kūnas rudai-juodas. Pas aktyvias žuvis priklausomai nuo nuotaikos greklė ir kūnas iki pilvo peleko pagrindo gali tapti kraujo-raudonumo spalvos. Nugaros pelekas kartais raudonas.

XXI. Forma su juostuota kakta. Kūnas tamsiai-žalias iki juodo, prie burnos geltonos juostos. Analinis ir nugaros pelekai geltonai-auksiniai.

XXII. Raudonai-žalia forma. Kūnas tamsiai-žalias, pilvas geltonas arba raudonas. Nugaros pelekas nuo vario iki raudonos spalvos.

XXIII. Geltonai-pilka forma. Kūnas pilkas iki pilkai – žalio. Pilvas baltas. Galva nusėta mažų šviesių dėmelių. Nugaros pelekas gelsvai-baltas.

XXIV. Citrininė forma 1. Kūnas, uodegos ir krūtinės pelekai alyvniai-žali. Ant apatinės kūno dalies citrininės-geltonos spalvos dėmė tarp žiaunų dangtelio ir analinio peleko pagrindo. Srytis tarp žiaunų dangtelio ir pilvo peleko pagrindo raudonai-violetinė. Priekinė analinio peleko dalis ir nugaros pelekas raudonai-violetiniai, galinė dalis geltona.

XXV. Citrininė forma 2. Kūnas tamsios alyviniai-žalios iki juodos spalvos. Ant šono apatinėje kūno dalyje geltona blizganti dėmė. Analinis ir nugaros pelekai pilkai-žali.

XXVI. Forma su oranžine dėme. Kūnas alyvniai-žalias iki juodai-pilko. Ant galvos šviesūs taškeliai, per kūno vidurį – oranžinė dėmė. Gerklė, analinis ir nugaros pelekai blizgančios švelniai-žydros spalvos.

0 0 1117 08 kovo, 2016 Tropheus šeima kovo 8, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE