Telmatochromis bifrenatus
Posted by

Telmatochromis bifrenatus

Telmatochromis bifrenatus

Gyvena Tanganikos ežere, uolų zonoje.

Kūno ilgis iki 7 cm.

Viršutinioji kūno dalis alyviniai-žalia iki gelsvai-rudos, apatinė – gelsva iki sidabriškai-baltos. Nuo kaktos iki minkštosios nugaros peleko dalies eina juoda juosta. Kita juosta tamsiai-rudos iki juodos spalvos eina nuo burnos pro akį per kūno vidurį ir baigiasi didele dėme ant uodegos pagrindo. Galinę kūno dalį kerta įstryžinės tamsios linijos. Neporiniai pelekai su siauru juodu apvadu. Analinis ir nugaros pelekai gelsvai-rudi su smulkiais žydrais taškeliais ant minkštosios jų dalies.

Kūnas pailgas, palaipsniui susiaurėjantis link uodegos, suplotas iš šonų. Galva didelė, lūpos storos. Nugaros pelekas ilgas.

Patelė žymiai mažesnė už patiną.

Ramios, palyginus taikios su kitomis žuvimis žuvys, laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose. Patinai užsiima teritoriją daugiau kaip 1 m ilgio, būna agresyvūs vienas su kitu, elgtis su jais reikėtų atsargiai, nes gali įkąsti.

Geriau laikyti vieną patiną ir keletą patelių. Galima bendrame akvariume su kitais ciklidais iš šio ežero. Akvariume turėtų būti statinių iš akmenų, imituojančių uolas su olomis ir angomis, augalų su tvirta šaknų sistema ir kietais lapais. Vanduo: 24-27, dH 7-20, pH 7,2-,8,5. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas porinis. Patelė padeda oloje ikrus (iki 500 vnt), kuriais rūpinasi, taip pat kaip ir palikuonimis. Patinas saugo teritoriją. Nerštą stimuliuoja padidinta temperatūra 2 C ir šviežias vanduo. Inkubacinis periodas: 4-8 paros, mažyliai plaukia po 6-8 parų. Pradinis maistas: ciklopo naupilijos, artemijos. Lytiškai subręsta 8-12 mėn.

0 0 725 29 vasario, 2016 Telmatochromis šeima vasario 29, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE