Tanganikos karalienė, arba zebrinė cyfotilapija – Cyphotilapia frontosa
Posted by

Tanganikos karalienė, arba zebrinė cyfotilapija – Cyphotilapia frontosa

Gyvena Tanganikos ežere. Laikosi prie uolėtų stačių krantų, o taipogi tarp smulkių augalų ant smėlėto dugno.

Kūno ilgis iki 35 cm, akvariume 15 cm.

Kūnas pailgas, su aukšta nugara, stipriai iš šonų suplotas. Ant kaktos pas žuvis nuo 10 cm ilgio išauga riebalinė pagalvėlė. Nugaros pelekas ilgas. Analinio ir nugaros peleko galai pailgėję.

Kūnas pilkai-baltos iki pilkai-žydros spalvos, su 5-6 juodomis skersinėmis juostomis ant šonų. Kiekvienas žvynas su tamsiu apvadu. Pelekai žydri iki pilkai-rudų.

Pas patiną riebalinė pagalvėlė didesnė, analinis, nugaros ir pilvo pelekai stirpiai pailgėję.

Žuvys taikios su kitomis rūšimis, bet patinai konfliktuoja tarpusavyje dėl teritorijos, kuri gali užimti visą akvariumą. Galimi mirtimi pasibaigiantys susidūrimai.
Geriau laikyti vieną patiną ir keletą patelių rūšiniame akvariume. Žuvys gali nešioti grunto akmenukus, todėl statiniai iš akmenų, imituojantys uolas su angomis, ir olos turėtų būti gerai pritvirtintos. Vanduo: 24-27 C, dH 7-20, pH 7,4 – 8,5. Būtina atkreipti ypatingą dėmesį į išmatų ir maisto atliekų pašalinimą, kadangi nitrifikacijos metu išsiskiria amonjakas. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Dažniausiai ikrus padeda oloje. Patelė inkubuoja ikrus burnoje. Jeigu ją ima persekioti patinas, tai jis turėtų būti atskiriamas. Mažyliai primą kartą palieka patelės burną po 25-40 parų. Pradinis maistas: smulkūs ciklopai, artemijų naupilijos. Lytiškai subręsta 14-18 mėn.

0 0 1035 17 liepos, 2016 Cyphotilapia šeima liepos 17, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE