Tailando tetradonas – Tetraodon leiurus
Posted by

Tailando tetradonas – Tetraodon leiurus

Gyvena Tailande, Malakos pusiasalyje, Kalimantano ir Sumatros pusiasaliuose.

Kūno ilgis iki 12 cm.

Oda padengta spygliukais.

Viršutinė kūno dalis rudai-žalia, apatinė – gelsva iki sidabrinės. Po visą kūną arti vienas kito išsidėsčiusios rudos dėmės. Galinėje kūno dalyje yra didelė tamsiai-ruda dėmė, kurios spalvos intensyvumas priklauso nuo žuvies nuotaikos.

Pas patiną neršto metu uodegos pelekas su raudonu apvadu.

Kai kurios žuvys gali būti peštukės.

Žuvys gali išsipūsti, pripildydamos kūną vandeniu arba oru, jeigu ant kūno yra spygliukų, tai jie tuo metu pasikelia.

Žuvys yra teritorinės, peštukės, mėgsta šešėlį, slėptuves ir apgriaužia augalus, pirmiausia minkštalapius.

Žuvis transportuoti galima tik inde su kietomis sienelėmis, nes poletileninį maišelį jie gali pradurti arba pragriaužti.

Galima laikyti bendrame dideliame akvariume su greitomis žuvimis, bet geriau rūšiniame. Akmenys, olos, šakos, vietomis kietaliapiai augalai, plaukiojantys augalai. Vanduo: 25-28 C, dH 10-20, pH 6,8, galima įberti druskos iki 5 g/l. Kas dieną reikėtų pakeisti 1/10 vandens. Maistas: gyvas (sraigės, uodo trūklio lervos, trubočnikas, sliekai, mažos ramios žuvelės).

Nerštas porinis. Akvariumas nuo 200 l, silpnas išsklaidytas apšvietimas (paprastai natūralus). Ikrų subtratas dažniausiai būna akmuo oloje. Nerštą stimuliuoja šviežias vanduo, temperatūros pakėlimas ir sustiprintas maitinimas. Patinas paprastai prižiūri ikrus (būna, kad jaunas patinas suvalgo ikrus, bet su amžiumi tai praeina). Inkubacinis periodas 4-10 parų, mažyliai plaukioja po 3-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Mažylius reikia atrinkinėti pagal dydį, nes tarp mailiaus pastebimas kanibalizmas. Lytiškai subręsta 2-aisiais gyvenimo metais.

Neršto akvariumas – apaugęs augalais ir plaukiojančiais augalais. Nerštas vyksta viršutiniuose vandens sluoksniuose. Ikrai prilipdomi prie augalų arba nusileidžia ant dugno. Išneršia apie 300 ikrelių.

Ikrus deda uoloje. Iki 500 ikrelių.

Video:

0 0 265 27 rugpjūčio, 2017 Tetraodontidae giminė rugpjūčio 27, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE