Surinamo Geofagusas (Geophagus surinamensis)
Posted by

Surinamo Geofagusas (Geophagus surinamensis)

Surinamo Geofagusas

Geophagus surinamensis

Surinamo Geofagusas gyvena Gajanoje šiaurinėje Amazonės upės baseino dalyje. Laikosi stovinčiame vandenyje arba lėtai tekančiame su smėlėtu dugnu ir pakankamu slėptuvių kiekiu.

Kūno ilgis iki 25 cm, akvariume mažesnės.

Pagrindinė kūno spalva žaliai-geltona iki žaliai-žydros, nugara tamsiai-alyvinė. Žvynų kraštai su žaliu arba mėlynu atspalviu. Ant šono per vidyrį yra didelė juoda dėmė. Lūpos žydros. Pelekai rudai-raudoni su melsvais štrichais ir dėmelėmis.

Patinas didesnis, intensyvesnių spalvų, išoriniai uodegos peleko ir paskutinieji nugaros peleko spinduliai ištempti.

Šios žuvys yra teritorinės, išrankios kai renkasi porą. Geriausia poroms leisti susidaryti pačioms iš jaunkilių grupelės. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Rausiasi grunte.

Galima laikyti bendrame akvariume, tačiau geriau rūšiniame poromis. Gruntas iš nesmulkaus smėlio, gali būti kietalapiai augalai su trumpais stiebais, apsaugoti nuo iškapstymo akmenimis arba pasodinti į gruntą užkastus vazonus, iš viršaus pridengtus akmenimis. Turėtų būti plaukiojančių augalų ir būtinai olos, o taip pat plokšti akmenys. Vanduo: 24-26, dH 6-18, pH 6,5-7,5, būtina kas savaitę pakeisti dalį vandens, reikalingas filtras, ypatingai žuvims stipriai kapstančioms gruntą. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Tai taikios, ramios žuvys, mažai kapstosi grunte, neėda augalų. Tačiau kai yra alkanos išrausia visą akvariumo gruntą pakeisdamos jo landšaftą.

Laikymo vanduo: 22-26 C, dH 5-15, pH 6,5-7,5.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su akmenimis ir šakomis. Vanduo: 26-28 C, dH 5-10, pH 6-7.

Ikrus patelė (kurių būna iki 400 vnt.) patelė priklijuoja ant kieto paviršiaus, dažnai ant plokščio akmens, aplink kurį nėra augalų. Po 24-30 val. žuvys surenka ikrus į burną (dažniausiai tik patelė) ir inkubuoja juos. Po 7 dienų išplaukia palikuonys. Pradinis maistas: naupilijos ir mažyčiai ciklopai. Tėvai rūpinasi palikuonimis. Lytiškai subręsta 12-16 mėn.

0 0 1006 17 gegužės, 2015 Geophagus šeima gegužės 17, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE