Stiklinė krevetė – Macrobrachium ehemals
Posted by

Stiklinė krevetė – Macrobrachium ehemals

Šiame straipsnyje mes pakalbėsime su Jumis apie gana populiarią akvariumo krevetę, kurios lotyniškas pavadinimas yra

Stiklinė krevetė

Stiklinė krevetė

Macrobrachium ehemals. Užsienyje ji vadinama Glass shrimp, Ghost shrimp, o pas mus ji stiklinė, indiškoji krevetė arba krevetė vaiduoklis.

Tokį pavadinimą krevetė užsitarnavo savo permatomo kūno dėka. Reikėtų paminėti, kad, pačios įžymiausios Amano krevetės faktiškai ne nusileidžia Stiklinėms krevetėms savo permatomumu. Bet skirtingai nei Amano krevetės, Stiklinės kainuoja

Stiklinė krevetė

Stiklinė krevetė

daug pigiau.

Šias krevetes gali auginti netgi pradedantysis akvariumistas, jos gyvybingos, nelepios, gali tapti puikiu priedu akvariume su taikiomis žuvytėmis.

Stiklinių krevečių laikymo salygos

Stiklinės krevetės gyvena sąlyginai neilgai 1-1,5 metų ir užauga iki 4 cm. Jas auginti ir prižiūrėti labai paprasta. Jos skirtingai negu daugelis kitų krevečių atsparios kietam vandeniui. Vandens

Stiklinė krevetė

Stiklinė krevetė

parametrai yra tokie: temperatūra: 22-27 C, pH – 6,5-7,5, kH 5-8, gH 5-8, dH 4-8, TDS – 120-180. Būtina kas savaitę pakeisti dalį vandens. Taip pat būtina aeracija ir vandens filtracija. Akvariume reikia sukurti vietų, kuriose krevetės galėtų slėptis. Tai galėtų būti šakos, augalai, akmenų krūva ir pan.

Stiklinė krevetė

Stiklinė krevetė

Stiklinės krevetės gali būti agresyvios viena su kita. Toks elgesys sustiprėja, jeigu jos gyvena mažame akvariume, rekomenduojamas krevečių skaičius – viena krevetė keturiuose litruose akvariumo vandens.

Kartu su šiomis krevetėmis tinka laikyti visos taikios ir nedidelės žuvelės: gupijos, pecilijos, kardonešiai, įvariausios tetros, ternecijos, neonai, rasboros, ancitrusai, koridorasai ir t.t.

Atskirai maitinti šių krevečių nereikia, kadangi jos valgo viską, kas lieka ant dugno. Bet koks žuvų maistas – sausas, gyvas, šaldytas bus 1484829777_04suvalgytas.

Veisti stiklines krevetes taip pat labai paprasta. Šios krevetės pukiausiai veisiasi, norint gauti palikuonių būtina uždėti prefiltrą ant įeinančio išorinio filtro vamzdelio arba uždengtį sieteliu (tinka pėdkelnė) vidinį filtrą, kad mailius nebūtų įsiurbtas.

Faktiškai akvariumisto įsikyšimo į veisimosi procesą nereikia. 1484829801_07Krevetės puikiai dauginasi savarankiškai ir jų mailius puikiai vystosi, jeigu sudaromos tinkamos sąlygos, apie kurias jau rašėme. Kai kurie akvariumistai, žinoma, atskiria pateles su ikrais į atskirą indą, norėdami gauti daugiau palikuonių. Tačiau manau, kad mėgėjiškame akvariume ši manipuliacija nėra reikalinga.

0 0 647 20 vasario, 2017 Bestuburiai vasario 20, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE