Sraigė Helena – Anentome Helena (Aprašymas, Nuotraukos, Video)
Posted by

Sraigė Helena – Anentome Helena (Aprašymas, Nuotraukos, Video)

Labai stebinančios ir įdomios akvariumų sraigės (Anentome Helena).
Tai gana gražios ir patrauklios akvariumo gyventojos.

Helena1Šios geltonai-dryžuotos Tailando, Indonezijos ir Pietryčių Azijos gyventojos yra nelepios laikymo sąlygoms, maitinimui ir veisimui. Apie jas, kaip ir apie daugelį akvariumų moliuskų galima pasakyti, kad jos nereikalauja išskirtinės priežiūros.

Šių sraigių dydis 0,5-1 cm. Moliusko kūnas ilgas, galva ir kojos straublio formos.

Neskaitant savo dekoratyvumo, šios sraigės turi labai įdomią ypatybę – jos yra plėščrios ir maitinasi gyvuliniu (baltyminiu maistu). Skirtingai nuo daugelio kitų gėlavendenių sraigių, jos neėda augalų.

Ši nepaprasta helen savybė puikiai panaudojama kovoje su tokiomis sraigėmis kaip: melanijos, fizos, akroliuksai. Helenos jas atakuoja ir sunaikina. Tokiu būdu, mes natūraliu, biologiniu būdu galime kontroliuoti nedidelių sraigių populiaciją, kurios dauginasi, kaip triušiai. Taip, šis procesas ne toks jau greitas, kaip cheminių preaparatų naudojimas, tačiau jis natūralus. Be to, beveik visos priemonės nuo sraigių turi vario savo sudėtyje, kuris yra pavojingas žuvims, sutrikdo akvariumo balansą. Be to, staigi sraigių mirtis nuo chemijos, sukelia labai staigų akvariumo užterštumo padidėjimą, mirusios organikos daugėjimą, amoniaką, nitritą ir nitratus. Po tokių priemonių naudjimo reikia kruoščiai išvalyti akvariumą, gerai filtruoti vandenį ir naudoti akvariumo anglį ir ceolitą.

Helena


Helena

Čia reikėtų pabrėžti, kad helenos visiškai nekenksmingos kitiems hidrobiontams: žuvims, krevetėms, vėžiams, augalams ir netgi didelėms sraigėms, tokioms kaip ampuliarijos. Jos jų nepuola, kadangi negali pavyti. Dėl ampuliarijų, tai atakas gali patirti tiktai mažos – jaunos sraigės, suaugusios ampuliarijos helen yra nepasiekiamos.

Kai melanijų, fizų populiacijos bus visiškai sunaikintos, nereikia jaudintis dėl helenos likimo ir maitinimosi. Šios sraigės, puikiai valgo bet kokią kitą baltyminę organiką, nuskendusią ant dugno. Šia prasme jos yra akvariumo sanitarės – suvalgo maisto likučius, utilizuoja mirusius organizmus.

Veisimas

Šios sraigės veisiasi gana greitai per metus pora helenų, gali pagimdyti maždaug 250-300 vnt., kas priklauso nuo vandens paramterų. Jokio sudėtingumo helen veisime nėra, ir iš esmės, jis vyksta savaime. Šios sraigės skirtingų lyčių, atpažinti kur patinas, kur patėlė

Helena

Helena

neįmanoma iki poravimosi momento. Todėl, jeigu Jūs norite veisti šias sraiges, tai pirkite jas nedidele grupele 4-5 vnt. Beje kainuoja helenos nebrangiai.

Veikimosi procesas pas helenas prasideda nuo šliaužiojimo kartu po akvariumą, po sueities, patelė padeda ikrelius ant kietų daiktų. Inkubacinis periodas 25-30 dienų. Po to, mažas helenos palikuonis nukrenta ir pasislepia užsikasdamas į gruntą, iš kur neišlenda iki tol, kol pasiekia 2-3 mm dydžio. Lytiškai subręsta pusės metų.

Reikėtų pabrėžti, kad įleidus nedidelę helenų grupę į savo akvariumą, jūs nepamatysite staigių rezultatų. Tik praėjus kiek laiko, kai helenų koloniją pagausės, bus matomas rezultatas.

Helena

Helena

Ir dar štai kas, ne tokios jau blogos tos sraigės melanijos. Jos taip pat atneša daug naudos, jos suvalgo numirusių augalų dalis, jomis galima maitinti žuvis, ypatingai ciklidus. Melanijos pavyzdžiui, gana gerai supurena gruntą, kas padeda labiau pasklisti deguoniui akvariume.

 

Versta iš šaltinio: FanFishka.Ru

Video: Youtube.com

 

0 0 1830 23 vasario, 2017 Bestuburiai vasario 23, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE