Smaragdinė sichalsoma arba Cichlasoma temporale
Posted by

Smaragdinė sichalsoma arba Cichlasoma temporale

Gyvena Amazonės upės baseino upėse ir ežeruose ir šiaurinėje Pietų Amerikos dalyje. Kūno ilgis iki 30 cm, akvariume iki 20 cm.

Kaktos linija staigiai kylanti į viršų, senos žuvys būna su aukštomis nugaromis

Spalva variujuoja ir priklauso nuo kilmės vietos bei žuvies savijautos. Dažniausiai ji yra rudai-žalia su rausvu arba auksaspalviu blizgesiu ir pereinanti, apatinėje kūno dalyje, ant krutinės, galvos ir ties uodegos peleko pagrindų į tamsiai-raudoną spalvą. Nuo galinės akies dalies iki mažos juodos dėmės ant viršutinės uodegos peleko dalies eina nelygi tamsi juosta, kuri gali išnykti, kūno viduryje didelė juoda dėmė. Kartais ant šonų ir galvos matomos neaiškios skersinės juostos. Pelekai geltonai-rudi. Nugaros pelekas su tamsiu apvadu. Uodegos pelekas su tamsiomis skersinėmis juostomis.

Patinas stambesnis, su didesne riebalinė pagalvėle ant kaktos. Analinis ir nugaros pelekai pailgėję.

Žuvys taikios, tampa agresyvios neršto ir mailiaus priežiūros metu.

Vanduo: 21-28 C, dH 5-20, pH 6,5-7,5. S. Joločkinas rašo, kad nerštą stimuliuoja temperatūros pekėlimas iki 29-30 C palaipsniui įpilant distiliuoto vandens (iki 40 % akvariumo tūrio)

Likus keletui dienų iki neršto pas patiną ima matytis mažas ir aštrus sėklatakis, pas patelę – didelė, buku galu kiaušdėtė.

Žuvys terotorinės, poros susikuria jauname amžiuje iš žuvų grupės.  Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Kai kurios rūšys rausiasi grunte ir išrauna augalus.

Laikomos paprastai rūšiniame akvariume arba akvariume su kitomis šios šeimos žuvimis. Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai. Galimybė sodinti iš grunto augančius augalus priklauso nuo žuvies rūšies.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su sbustratu. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (kartą per savaitę) ir temperatūros pakėlimu 1-2 laipsniais. Galima bandyti suvesti dvi nepažįstamas žuvis, atskiriant patiną nuo patelės stikline sienele, kad pora priprastų vienas prie kito, tačiau tai ne visada pavyksta. Ikrus išneršia ant kietų daiktų, kartais ant didelio augalo lapo. Po 2-6 parų išsiritusias lervas tėvai perneša į išraustas duobeles, o kai mažyliai po 3-7 parų pradeda plaukioti, juos saugo. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, ciklopo anupilijos, nematodai.

0 0 723 17 liepos, 2016 Cichlasoma šeima liepos 17, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE