Salvini cichlazoma – Cichlasoma salvini
Posted by

Salvini cichlazoma – Cichlasoma salvini

Gyvena Centrinės Amerikos rytinėje dalyje nuo Verakruso miesto (Meksika) iki Puerto-Barruoso (Gvatemala). Gyvena mažuose vandens telkiniuose su stovinčiu vandeniu ir didelėse upėse jų priekrantėse.

Patino kūno ilgis iki 16 cm, patelės – iki 13 cm.

G. Šterba taip aprašo šios žuvies išvaizdą: „Kūnas tamsiai-žalias iki geltonai-rudo. Nuo burnos per akį iki tamsiosios dėmės viršutinėje nugaros peleko pagrindo eina nelygi juosta, kuri apglėbia tamsiąją dėmę, kuri randasi kūno viduryje. Nuo nugaros peleko pradžios iki kaktos eina juosta, kuri apima ir dėmę ant pakaušio. Kita tamsi juosta eina viršutinėje kūno dalyje. Ant žiaunų dangtelio ant apatinės kūno dalies yra žaliai-žydros dėmelės ir štrichai. Nugaros pelekas žaliai-žydras su raudonu apvadu, ištemptas jo galas – molio-geltonumo spalvos. Analinis ir uodegos pelekai prie pagrindo molio-geltonumo spalvos, iš išorės raudoni. Pilvo pelekas šviesiai-žydras su juodais spinduliais. Akies rainelė kraujo-raudonumo spalvos.

Patinas intensyvesnių spalvų, pelekai ištempti labiau. Pas patelę nugaros pelekas ir apatinė žiaunų dangtelio dalis su juoda dėme.

D. Cholis aprašo skirtingų autorių pateiktus skirtingoms populiacijoms būdingus bruožus, pateiktus skirtingų autorių.

• Pas lytiškai subrendusias žuvis apatinė galvos dalis rausva.
• Pas patelę juoda dėmė ant žiaunų dangtelio, ryškiai apribota tamsi zona ant nugaros peleko. Pas patiną labiau blizgantys žvynai ir pelekai su perlamutriniu atspalviu.
• Pas patelę apatinė kūno dalis ir analinis pelekas raudonos spalvos.
• Populiacija iš Meksikos su raudonomis dėmėmis ant šonų.
• Geltonoji populiacija (be apatinės raudonos dalies pas patelę).
• Raudonoji populiacija
• Šiaurinė populiacija: beveik kiaušinio formos purvinos-geltonos spalvos kūnas.
• Pietinė populiacija I: pas patelę pagrindinė spalva intensyviai geltonas, pilvas ryškiai raudonos spalvos; pas patiną ant šono žvynai su metaliniu blizgesiu, ypatingai virš juodos išilginės juostos.
• Pietinė populiacija II: kūnas po išilgine juoda juosta yra intensyvios raudonos spalvos, pas patelę ant žiaunų dangtelio dėmė su blizgančiu apvadu.
• Gvatemala: kartu su intensyvia raudona spalva yra juodos juostos ir pilvas su žydromis dėmelėmis.
• Vokietijos populiacijos:
I. Patelė su didele dalimi raudnonos spalvos ir juoda dėme su blizgančiu apvadu ant žiaunų dangtelio, o taip pat į ilgį ištempta juoda dėme ant spygliuotosios nugaros peleko dalies, kuri gali būti ant žydro fono.

II. Skirtingai nuo patino geltonos arba žalios spalvos pas patelę visa apatinė kūno dalis po juodąja juosta raudona. Tokios pačios spalvos analinis, uodegos, pilvo, ir nugaros peleko minkštoji dalis.

Šios žuvys gana taikios, bet neršto metu ir kai prižiūri palikuonis tampa agresyvios. Rausiasi grunte tik iš viršaus uždengtose vietose. Gerai apšviestose vietose galima sodinti augalus. Žuvys baigščios, slepiasi po šakomis ir akmenimis. Akvariumas porai – ne mažesnis nei 250 l. Vanduo: 22-28 C, dH 4-25, pH 6,9-8,5. Ikrus deda uoloje arba ant iš viršaus apsaugoto akmens ar šakos. Lytiškai subręsta 10-12 mėn.

0 0 618 18 lapkričio, 2016 Cichlasoma šeima lapkričio 18, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE