Symphysodon aequifaciata axelrodi – Rudasis diskusas
Posted by

Symphysodon aequifaciata axelrodi – Rudasis diskusas

Rudasis diskusas (Symphysodon aequifaciata axelrodi)

Gyvena žemosios ir vidutinės Amazonės upės tėkmės srityje.

Kūno ilgis iki 20 cm, akvariume iki 15 cm.

Ch. Frėjus: Pagrindinė spalva šviesi gelsvai-ruda iki tamsiai-rudos, kiekvienas žvynas su tamsesne ar šviesesne dėmele. 9 skersinės juostos, iš kurių pirmoji ir paskutinioji ryškesnės. Jos visada lieka matomos, o kitos gali beveik visiškai išnykti. Blizgančios, neryškios juostos dengia žandus, kaktą, priekinę nugaros peleko pagrindo dalį ir analinio peleko pagrindą. Suaugusių žuvų akių apvadai raudoni. Pilvo pelekas raudonas.

G. Šterba: pagrindinė spalva šviesi geltonai-ruda iki tamsiai-rudos. Iš 9 skersinių juostų pirmoji ir paskutinioji ryškesnės. Visos juostos keičia savo spalvų intensyvumą. Minkštoji nugaros peleko dalis ir analinio peleko pagrindas su plačia tamsia raudonai-rudos arba juodos spalvos juosta. Išorinė šių pelekų dalis, o taip pat pilvo pelekai rožiniai-raudoni. Kakta, pakaušis, ir žiaunų dangtelis bei tamsiosios juostos srytis ant analinio ir nugaros pelekų dengia mėlyna spalva persiliejančios linijos ir dėmės. Akies apvadas raudonas.

A. Kočetovas: „Spalviniai variantai“

I. Pagrindinė spalva geltonai-oranžinė, per kaktą, žiaunų dangtelius, viršutinę nugaros dalį, analinį ir pilvo pelekus eina žydrai-žalios juostos, be to, ant kūno 7-9 skersinės tamsiai-rudos juostos.

II. Pagrindinė spalva ruda, viršutinė nugaros peleko dalis, apatinė analinio, pilvo pelekų dalys, kakta ir žiaunų dangteliai padengti žydrai-žaliomis zigzago formos linijomis. Per kūną eina 6-7 nereljefinės tamsios juostos.

III. Pagrindinė spalva pilkai-geltona. Po nugaros peleku žydrai-žali brūšneliai ir 8-9 vertikalios juostos.

Kūnas disko formos, stipriai suplotas iš šonų. Galva gana maža, burna taip pat nedidelė. Analinis ir nugaros pelekai ilgi, neauktši, pilvo pelekai ilgi.

Pas patiną neršto metu matomas aštrus sėklatakis, pas patelę – buka kiaušdėtė.

Tai taikios, mažai judrios žuvys, baikščios, laikosi grupėmis viduriniame vandens sluoksnyje, mėgsta šešėlį, išsklaidytą šviesą.

Galima laikyti bendrame akvariume, bet geriau rūšiniame, su vandens lygiu nuo 40 cm aukščio, vietomis apsodintame augalais su trumpu kotu ir į viršų augančiais dideliais lapais, plaukiojančiais augalais, šakomis. Vanduo: 26-30 C, dH iki 12, pH 5,8-7,2. Ypatingą dėmesį reikia skirti grunto ir vandens švarai. Kai kurie akvariumistai laiko žuvis akvariume be grunto. Būtinas kas savaitinis vandens pakeitimas 1/5-1/4 akvariumo tūrio (taip pat reikėtų kasdieną pakeisti po 1/10 tūrio). Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas porinis. Pora susidaro iš 6-8 žuvų grupės. Kai jau yra pora, kitos žuvies lytį galima atskirti ją įleidus į akvariumą su jame esančia pora. Jeigu žuvį vaikys patinas, tai reikšia ta žuvis patinas, jeigu patelė, tai patelė. Pirmas požymis, kad žuvys pasiruošusios nerštui yra substrato valymas (vertikalaus augalo lapo, akmens, šakos ir t.t.) ir dar žuvų kūnų drebėjimas. Likusias žuvis geriau perkelti arba perkelti porą į neršimo akvariumą (geriau be grunto), kuris turėtų būti nuo 90 cm ilgio ir kartu perkleti substratą ikrams. Vanduo: 29-31 C. dH 1-3, KH 0, pH 5,5-6,5. Patelė padeda ant substrato iki 250 ikrų. Ikrus prižiūri patinas, kartais abi žuvys, rečiau patelė. Tuo metu kai žuvys prižiūri ikrus ir palikuonis maitinti reikia taip, kad maistas visas būtų suvalgomas. Šalinant maisto likučius žuvys jaudinasi ir gali suėsti ikrus arba mailių. Inkubacinis periodas: 2-4 paros, mailius plaukia po 3-4 parų ir apie mėnesį maitinasi ypatingomis išskyromis išsiskiriančiomis ant tėvų odos, be to, nuvalę vieną, persikelia ant kito. Būna atvejų, kad pas žuvis nebūna šių išskyrų, ko pasekoje žusta palikuonys. Mažylius galima išgelbėti, duodant dirbtinį maistą – 1 diametro rutuliukus, pagamintus iš kiaušinių miltelių, kurie sumaišomi su vandeniu paimtu iš neršimo akvariumo. Jie prilipdomi prie akvariumo sienelės, kad jie būtų kiek išsikišę virš vandens paviršiaus. Po maitinimo mažyliai perkeliami į kitą šavrų indą. Kiekvienas maitinimas užima apie keturias val., maitinti reikia keturis kartus paroje. Po penkių dienų pereinama prie maitinimo naupilijomis. Tiesa, žuvys išmaitintos šiuo būdu (Frisuolo metodas) neturės odos išskyrų ir negalės išmaitinti savo palikuonių.

Būna atvejų, kad žuvys pešasi dėl palikuonių. Tokiu atveju N. Žukovas rekomenduoja perskirti akvariumą į dvi dalis pertvara nesiekiančia akvariumo dugno 1 cm, kad mažyliai galėtų plaukioti nuo tėvo prie motinos, kurie atskirti šia pertvara.

Po 5-7 parų mažyliams pradedamos duoti gyvosios dulkės (geriausia raudonos spalvos, todėl kad šiuo atveju pagal paraudonavusį mažylio pilvą matyti ar jis ėda maistą) ir keisti 1/5-1/4 vandens tūrio kasdiena , išlaikant jo parametrus. Po to kai žuvys nustoja maitinti mažylius išskyromis, jos perkeliamos. Žuvys būna pasiruošusios nerštui antraisiais gyvenimo metais.

Visos šios šeimos žuvų rūšys tarpusavyje kryžminasi. Yra daug spalvinių variantų.

 

0 0 1103 19 vasario, 2016 Symphysodon šeima vasario 19, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE