Brachydanio albalineatus – Rožinis danio (Nuotraukos, video, aprašymas)
Posted by

Brachydanio albalineatus – Rožinis danio (Nuotraukos, video, aprašymas)

Rožinis danio (Brachydanio albalineatus)

Brachydanio albalineatus – Rožinis danio gyvena: Birmoje, Malaizijoje, Tailande ir Sumatros saloje. Gyvena prie ramių upių ir upelių krantų.

Kūno ilgis iki 6 cm.

Kūnas tik kiek suplotas iš šonas. Yra dvi poros ūsų.

Nugara pilkai-alyvinė, šonas pilkai-žalias, sidabrinis ir priklausomai nuo apšvietimo persilieja žaliu, žydru arba violetiniu atspalviu. Išilgai kūno, pradedant nuo pilvo peleko, tęsiasi raudona juosta su mėlynu apvadu, kuri su amžiumi tampa blankesnė ir gali visai išnykti. Nugaros pelekas galsvai-žalias, analinis pelekas nuo vyšninės iki raudonai-oranžinės spalvos, uodegos pelekas žalsvas.

Patinas ryškesnių spalvų, ant uodegos peleko vidurio gali būti vyšniniai-raudona dėmė. Patelė daug pilnesnė, ypatingai prieš nerštą.

Žuvys laikosi visuose vandens sluoksniuose.

Vanduo: 20-25 C, dH 5-15, pH 6,5-7,5.

Šios žuvys taikios, būrinės, labai judrios, šoklios, mėgsta šviesą ir skaidrų daug deguonies turintį vandenį.

Galima laikyti bendrame, iš viršaus uždentame akvariume, kuriame kartu su augalais turi būti ir pakankamai vietos plaukioti. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Prieš sodinant nerštui patinus ir pateles 7-10 d. laiko atskirai ir gerai maitina gyvu maistu. Nerštui galima sodinti porą, bet geriau du patinus ir vieną patelę arba žuvų grupę su daugiau patinų. Neršimo akvariumas nuo 30 l porai, su tinkleliu ant dugno ir smulkialapiais augalais. Vanduo šviežias, su tais pačiais parametrais, kaip ir laikant, vandens lygis 8-10 cm. Žuvys nerštui sodinamos vakare ir joms pakeliama vandens temperatūra 2-3 C. Nerštas paprastai įvyksta ryte kylant saulei arba įjungus apšvietimą. Po neršto žuvis reikia iškelti, tinklelį ir augalus, pašalinti. Inkubacinis periodas: 2-5 paros, mailius plaukia po 3-7 parų. Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės. Lytiškai subręsta 4-6 mėn.

Šaltinis:
“Мир Аквариума”
Большая иллюстрированная энциклопедия
В. Д. Плонский

Video: Youtube.com

 

0 0 1151 03 gegužės, 2015 Brachydanio šeima gegužės 3, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE