Paratheraps maculicauda – Raudongerklė cichlazoma
Posted by

Paratheraps maculicauda – Raudongerklė cichlazoma

Raudongerklė cichlazoma (Paratheraps maculicauda. Sinonimas: Cichlasoma maculicauda.)

Sinonimas: Cichlasoma maculicauda.

Paratheraps maculicauda gyvena Centrinės Amerikos gėluose ir kiek sūresniuose vandens telkiniuose.

Kūno ilgis iki 25 cm, akvariume iki 17 cm.

Kūnas ištemptas pailgas, ovalios formos, iš šonų suplotas. Galva ir akys didelės, burna galinė, lūpos storos, nugaros pelekas ilgas. Pagrindinė kūno spalva nuo sidabrinės-žalios iki sidabrinės-žydros. Ant šono yra plati juoda vertikali juosta su dažnai matomomis tokios pat spalvos dėmelėmis. Gerklė ir krūtinė raudonos plytų spalvos. Aštriosios analinio ir nugaros peleko dalys tamsiai-žalios arba žaliai-žydros spalvos, pirmųjų spindulių galai tamsiai-raudoni, minkštoji peleko dalis vario-raudonumo spalvos arba gelsva, su rudomis dėmelėmis. Vidurinioji uodegos peleko dalis gelsva, išorinė – raudona.

Pas patiną analinis ir nugaros pelekai užaštrinti.

Šios žuvys yra teritorinės, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose, poras sukuria būdamos jauno amžiaus iš grupės žuvų. Paprasatai jos laikomos rūšiniame akvariume arba su kitomis šios šeimos žuvimis. Akvariume turėtų būti plokščių akmenų, didelių augalų su kietais lapais, įvairios slėptuvės. Ten kur yra plokšti akmenys augalai nesodinami, kadangi besiruošiančios nerštui žuvys bandys juos išrauti. Pastebėta, kad gaudant žuvis su tinkleliu jos dažnai bando iššokti iš akvariumo. Vanduo: 23-28 C, dH iki 30, pH 6,7-7,5. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Neršia tiek bendrame, tiek nešrimo akvariume. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (iki dviejų akvariumo tūrių per savaitę) ir pakelti temperatūrą 1-2 C. Ikrus deda ant plokščių akmenų. Patelė išneršia iki 1000 ikrų. Paprastai ji rūpinasi ikrais ir palikuonimis, o patinas salgo teritoriją. Inkubacinis periodas: 3-4 paros, mailius plaukia po 8-10 parų. Pradinis maistas: ciklopo naupilijos ir artemijos.

0 0 853 30 sausio, 2016 Paratheraps šeima sausio 30, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE