Raudonasis neonas – Paracheirodon axelrodi
Posted by

Raudonasis neonas – Paracheirodon axelrodi

Raudonasis neonas

Raudonasis neonas (Paracheirodon axelrodi) gyvena Orinoko ir Rio-Negro upėse. Mėgsta miškų vandens telkinius.

Kūno ilgis iki 5 cm.

Nugara pilkai-violetinė. Nuo akies iki riebalinio peleko eina blizganti žalios arba žydros spalvos juosta, po kuria kūnas yra raudonos spalvos. Pelekai bespalviai. Analinis ir nugaros pelekas su baltais galiukais.

Kaip nurodo A. Nožkovas ir V. Krysinas, nuo 4-5 mėn. amžiaus lyti galima nustatyti pagal analinio peleko konturą. Pas patelę jis išlenktas, pas patiną kiek išpūstas.

Raudonasis neonasTai taikios, būrinės žuvys, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Galima laikyti bendrame akvariume, kuris turi turėti užtamsintas vietas, sukuriamas iš augalų ir plaukiojančių augalų. Vanduo: 23-26 C, dH iki 20, pH 5-7,8. Žuvims, skirtoms veisti, vanduo turėtų būti: dH iki 10, pH 5-6,9. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštui galima sodinti tiek porą, tiek ir grupę žuvų su daugiau patinų. Neršto akvariumas porai turėtų būti nuo 40 cm ilgio, pastatytas ant tamsaus pagrindo. Ant dugno tinklelis, ant jo Ievos šaknys ir smulkialapiai augalai. Kai kurie akvariumistai apsieina be tinklelio ir substrato. Vanduo: 26-27 C, dH iki 2, KH 0, pH 5-6,5, vandens lygis 20-25 cm. Daugelyje literatūros šaltinių rekomenduojamą vandenį dezinfekuoti ozonu arba UV. Vieni akvariumistai atrenka nerštui žuvis 9-10 mėn. amžiaus, kiti – pateles 1 metų amžiaus, o patinus – 2 metų. Galima atrinkti porą iš jaunų žuvų grupelės pagal jų elgesį: žuvys, norinčios poruotis, vaikosi viena kitą.

Prieš sodinant nerštui pateles nuo patinų laiko atskirai apie dvi savaites 23 C laipsnių temperatūroje. Likus parai iki neršto žuvys nebemaitinamos. Nerštui suleidžiamos antroje dienos pusėje. Patalpoje, kurioje yra neršto akvariumas, reikėtų, kad būtų tylu. Jeigu vakarop žuvys pakyla į paviršių ir neramiai plaukioja, tai sutemus įvyksta nerštas. Nerštą skatina atmosferos slėgio padidėjimas, o taip pat mėnulio šviesa. Patelė išneršia iki 300 ne lipnių ikrų. Po neršto žuvys iškeliamos, o akvariumas užtamsinamas. Inkubacinis periodas 18-36 val. Po to, kai išsirita mailius, žuvę ikrai turėtų būti pašalinti ir akvariumas vėl užtamsintas. Akvariumas užtamsinamas iš šonų ir šiek tiek apšviečiama vieta, kurioje maitinama. Pradinis maistas: (infuzorijos, verpetės). Mažyliams apšvietimas didinamas palaipsniui, vengiant tiesioginės šviesos. Taip pat palaipsniui didinamas vandens kietumas. Lytiškai subręsta 7-9 mėn.

 

0 0 2972 19 balandžio, 2015 Paracheirodon šeima balandžio 19, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE