Hemigrammus pulcher – Pulchjeras
Posted by

Hemigrammus pulcher – Pulchjeras

Hemigrammus pulcher

Pulchjeras (Hemigrammus pulcher) gyvena Amazonės upės viršutinėje ir vidurinėje tėkmėje.

Kūno ilgis iki 6 cm.

Kūnas gana aukštas.

Nugara alyvinės-žalios spalvos, šonas sidrabinis, priklausomai nuo apšvietimo persilieja pilkai žalia iki raudonos spalvomis, pilvas gelsvai-baltas. Ant uodegos stiebo juoda, siaurėjanti prie uodegos peleko juosta, virš jos – auksaspalvė juosta. Viršutinė akies dalis purpurinės raudonos spalvos. Neporiniai pelekai nuo raudonos iki violetinės spalvos.

Apšvietus pas patina persišviečia plaukimo pūslė, pas patelę matosi tik iš dalies.

Hemigrammus pulcherTai taikios, būrinės žuvys, galima laikyti bendrame akvariume. Vanduo: 23-25 C, dH iki 15, pH 7,5. Maistas: gyvas, papildomai – augalinis, pakaitalai. Tai ne labai judrios žuvys, laikosi viršutiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose.

Akvariume reikia sukurti užtamsintas vietas. S. Frankas pažymi, kad mažame akvariume patinėliai dažnai persekioja ir nužudo pateles su nepakankamai subrendusiais ikrais.

Neršto akvariumas su tinkleliu ant dugno ir augalais. Vanduo: temperatūra 2-3 C ir aukštesnė nei laikymo, dH iki 3, KH iki 1, pH 6-6,5, vandens lygis 15-20 cm. Pateles ir patinus prieš nerštą dvi savaites reikia laikyti atskirai. Porą parinkti sudėtinga, todėl nerštui naudojama grupė žuvų. Neršdama, paprastai ryte, patelė padeda apie 200 ir daugiau ikrų. Po neršto žuvis reikia perkelti, akvariumą užtamsinti, vandens lygį sumažinti iki 10 cm. Inkubacinis periodas 1-2 paros, mailius pradeda plaukti po 2-6 parų. Apšvietimas turėtų būti silpnas. Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės. Lytiškai subręsta 6-10 mėn. Mailių rekomenduojama laikyti ne žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.

 

0 0 1415 22 balandžio, 2015 Hemigrammus šeima balandžio 22, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE