Pseudotrofėjus zebras (Pseudotropheus zebra)
Posted by

Pseudotrofėjus zebras (Pseudotropheus zebra)

Pseudotrofėjus zebras

(Pseudotropheus zebra)

Kūno ilgis iki 15 cm.

Kakta, ypatingai pas senus patinus, gali išlinkti virš akių.

Frajeris skirsto rūšį į tris spalvines formas:

I. Su tamsiomis juostomis šviesiai-žydrame fone.
II. vienspalvė blizganti šviesiai-žydra forma.
III. raudona arba balta forma

Dažnai sutinkama žydra juostuota forma. Patinas intensyvios balkšvai-žydros ir tamsiai-žydros spalvos su 7-9 skersinėmis juostomis. Pelekai kūno spalvos. Patelė gelsvai-baltos spalvos, kūnas ir pelekai padengti daugybe tamsiai rudų iki juodos spalvos dėmių.

Gyvena Malavio ežere. Laikosi uolėtose ir smėlėtose zonose.

Kūnas šiek tiek ištemptas į ilgį arba ištemptas ir su šiek tiek išlenktu nugaros profiliu, šiek tiek suplotas iš šonų. Galva ir akys didelės. Burna galinė, lūpos storos. Nugaros pelekas ilgas.

Žuvys laikosi viduriniame ir apatiniame vandnens sluoksniuose.

Patinai teritoriniai, agresyvūs, taip jų pastebima hierarchija. Galima laikyti bendrame akvariume, bet geriausia su kitomis Malavio ežere gyvenančiomis žuvimis. Vienam patinui turėtų tekti keletas patelių, o slėptuvių skaičius – didesnis nei žuvų. Akvariume imituojamas uolėtas povandeninis landšaftas su akmenimis, siekiančiais vandens paviršių, su dumbliais apaugusia viršutine dalimi, angomis ir olomis. Galima pasodinti augalų su standžiais lapais ir stipria šaknų sistema, ant akmenų pritvirtinti paparčius. Vanduo: 24-28 C, dH 4-20, pH 7,2-8,5, švarus, kas savaitę dalinai pakeičiamas. Būtina atkreipti ypatingą dėmesį į žuvų išmatų ir maisto likučių pašalinimą, kadangi nitrifikacijos proceso dėka vyksta amoniako gamyba. Maistas: augalinis iki (60 %), gyvas, pakaitalai.

Pora susikuria tik neršto metu, kuris gali vykti ir bendrame akvariume. Patelė inkubuoja ikrus burnoje. Ikrus galima iš jos atimti ir perkelti į inkubatorių. I. Petrovickis rekomenduoja bendrame akvariume padėti keletą keraminių arba plastikinių vamzdelių. Po neršto vamzdelis su pasislėpusia patele perkeliamas į inkubatorių. A. Briulmajeris rekomenduoja likus keletui dienų iki mailiaus išplaukimo pagauti patelę ir perkelti į inkubatorių su dideliais molio akmenėliais tarp kurių galės pasislėpti mažyliai, paliekantys patelės burną po 17-24 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, (ciklopo naupilijos, artemijos). Lytiškai subręsta 8-12 mėn.

Bendrame akvariume neršdama patelė kartais suvalgo ikrus.

0 0 1143 03 vasario, 2016 Pseudotropheus šeima vasario 3, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE