Pseudocrenilabrus philander dispersus
Posted by

Pseudocrenilabrus philander dispersus

Pseudocrenilabrus philander dispersus

Gyvena Pietų Afrikoje, į pietus nuo Angolos. Kūno ilgis iki 11 cm.

G. Šterba išskiria tris formas, kurios skiriasi dydžiu ir spalvomis.

I. Didelė forma iš Beiros provincijos (Mozambikas) kurios kūno ilgis iki 11 cm. Patinas geltonai-žalios spalvos su ryškiu auksaspalviu blizgesiu ir žydru nugaros bei šonų atspalviu. Mažai matomos išilginė ir keletas skersinių juostų, kurios galinėje kūno dalyje virsta dėmėmis. Gerklė ir pilvas susijaudinusių žuvų tampa rausvi arba purpuriniai-raudoni. Neporiniai pelekai raudoni su blizgančiomis žydromis dėmelėmis. Patelė balnkesnė.

II. Maža forma iš Beiro provincijos iki 8 cm ilgio. Patinas gelsvai-alyvinės spalvos su aiškiai matoma išilgine ir mažai matomomis skersinėmis juostomis. Šonas žaliai arba auksiniai blizngantis. Neporiniai pelekai gelsvi su žaliomis blizgančiomis dėmelėmis, ant galinės analinio peleko dalies raudona dėmė. Patelė molio-geltonumo spalvos.

III. Maža forma iš Pietryčių Afrikos, kurios kūno ilgis iki 8 cm. Spalvos tokios pat kaip ir mažos formos iš Beiro provincijos, bet su labiau išreikšta mėlyna spalva. Susijaudinusio patino gerklė tampa tamsiai-žydra, o patelės žaliai-pilka. Pelekai bespalviai. Uodegos ir nugaros pelekai su raudonu apvadu.

Kūnas ištemptas pailgas, iš šonų stipriai suplotas, ypatingai užpakalinėje dalyje, nugaros profilis labiau išlenktas, nei pilvo. Nugaros pelekas ilgas.

Šios žuvys yra taikios su kitomis rūšimis, bet tarpusavyje gali būti agresyvios, laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose. Galima laikyti bendrame akvariume su smėlėtu gruntu, augalais, olomis ir šakomis tarnaujančiomis kaip slėptuvės. Vienam patinui reikėtų 3-4 patelių, kad išblaškytų jo dėmesį. Vanduo: 22-25 C, dH 5-20, pH 6,5-7,5. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Neršia tiek bendrame, tiek neršimo akvariume, kuris turėtų būti įrengiamas taip pat. Nerštui patubdomas vienas patinas ir 3-4 patelės. Nerštą stimuliuoja temperatūros pekėlimas iki 25-26 C.

Patinas prieš neršdamas užsiima teritoriją, vėliau padaro smėlyje duobutę, į kurią patelė padeda ikrus iki (iki 150 vnt.) ir po apvaisinimo inkubuoja juos burnoje. Ikrus galima paimti iš patelės ir perkelti į inkubatorių. Mažyliai pirmą kartą palieka patelės burną po 10-15 parų. Keletą dienų prieš išplaukiant mailiui iš patelės burnos ją rekonduojama perkelti į atskirą akvariumą su gruntu ir uola. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Po mailiaus išplaukimo patelė pradeda valgyti ir dar kurį laiką prižiūri palikuonis. Lytiškai subręsta 7-10 mėn.

0 0 831 31 sausio, 2016 Pseudocrenilabrus šeima sausio 31, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE