Phenacogrammus interruptus – Kongo arba Kongo-tetra
Posted by

Phenacogrammus interruptus – Kongo arba Kongo-tetra

Sinonimas: Micralestes interruptus.

Phenacogrammus interruptus3Patino kūno ilgis iki 10 cm, patelės iki 7 cm. Kūnas pailgas kiaušinio formos, iš šonų suplotas. Šoninė linija nepilna. Turi riebalinį peleką. Nugaros pelekas aukštas, uodegos – su ilgesniais viduriniais spinduliais.

Nugara alyviniai-ruda, šonas švyti visomis vaivorykštės spalvomis, kurios gali sudaryti išilgines juostas. Pelekai pilkai-žydri iki rausvų, iš dalies su baltu apvadu.

Patinas ryškesnis, viduriniai uodegos peleko spinduliai ištempti labiau.

Tai būrinės, judrios, šoklios, gana taikios žuvys, laikosi viršutiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose.

Galima laikyti bendrame, iš viršaus uždengtame akvariume, bet ne su labai mažomis žuvimis. Kartu su sodinamais ir plaukiojančiais augalais reikėtų palikti daug vietos plaukiojimui. Vanduo: 23-25 C, dH 5-20, pH 6-7,5 (žuvis, skirtas veisimui, geriau laikyti esant dH iki 10, pH iki 7). Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Phenacogrammus interruptus3Neršimui paprastai įleidžia vieną patiną ir 2-3 pateles, kuriuos prieš tai laiko atskirai apie 2 sav. Neršto akvariumas nuo 80 cm ilgio su 15 cm vandens sluoksniu, ant dugno tinklelis, ant jo smulkialapių augalų krūmeliai, galima silpna aeracija. A. Polonskis rekomenduoja apatinę akvariumo dalį uždengti juodu popieriumi. Vanduo: 26-28 C, dH iki 3, KH iki 1, pH 5,5-6,5 (kai kuriuose šaltiniuose rekomenduojamas durpingas vanduo). Nerštas paparstai prasideda su pirmaisiais saulės ir tęsiasi 2-3 dienas. Patelė išneršia iki 500 ikrelių. Po to žuvis reikia iškelti. A. Pomolnskis rekomenduoja akvariumą užtamsinti, o vandens lygį iki lervų išsiritimo sumažinti iki 3 cm. Inkubacinis periodas 5-7 paros, mažyliai plaukia po 1-1,5 parų. Pradinis maistas: infuzorijos, varpetės. Lytiškai subręsta: 8-9 mėnesių.

 

Video:

0 0 484 04 rugsėjo, 2017 Phenacogrammus šeima rugsėjo 4, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE