Perlamutrinis geofagusas (Satanoperca jurupari)
Posted by

Perlamutrinis geofagusas (Satanoperca jurupari)

Perlamutrinis geofagusas

Sinonimas: Geophagus jurupari

Perlamutrinis geofagusas gyvena Gajanoje šiaurinėje Amazonės upės baseino dalyje. Gyvena vandens telkiniuose, kuriuose gausu slėptuvių ir smėlėtas dugnas.

Kūno ilgis iki 25 cm, akvariume mažesnės.

Kūnas ištemptas į ilgį, gana aukštas, pilvo profilis beveik lygus, šonai smarkiai suploti. Galva ir akys didelės. Nugaros pelekas ilgas.

Nugara tamsiai-alyvinė, šonas gelsvas, žalsvas arba rausvas, su auksinių arba sidabrinių dėmelių eilėmis, apatinė kūno dalis šviesesnė. Kartais ant šono atsiranda 7-8 tamsios skersinės juostos. Nuo burnos galo iki akies eina dvi tamsios juostos. Viršutinėje uodegos peleko pagrindo dalyje nedidelė tamsi dėmė. Pelekai kūno spalvos su šviesiai-žydrais arba žalsvais taškeliais ir štrichais.

Lytį galima sėkmingai nustatyti neršto metu. Pas patelę kiaušdėtė didelė ir gale buka, pas patiną sėklatakis mažesnis ir aštrus.

Žuvys taikios, pastoviai rausiasi grunte, išraudamos silpnai įsišaknyjusius ir blogai apsaugotus augalus. Laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose.

Galima laikyti bendrame akvariume. Geriausia su žuvimis, kurios neturi teritorijos. Akvariume gruntas turėtų būti iš smulkaus smėlio, taip pat plokšti akmenys ir slėptuvės. Augalai su kietais lapais, apsaugoti nuo iškasimo akmenimis. Vanduo: 24-28 C, dH iki 25, pH 6,5-7,5. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su gruntu iš smulkaus smėlio ir su plokščiais akmenimis, ant kurių pora padeda ikrus. Vanduo: 28-30 C, dH iki 12, pH 6,3-7. Praėjus 24-30 val. po neršto abi žuvys susirenka ikrus į burną ir juos inkubuoja, nors kai kurie patinai to nedaro. Ikrus kartu su akmeniu galima perkelti į inkubatorių, tačiau tuomet žuvys gali prarasti gebėjimą rūpintis palikuonimis. Kai kurie akvariumų mėgėjai tuo metu žuvų nemaitina, todėl kad maitinant pastebėta, kad žuvys suėda ikrus. Po 8-10 parų mažyliai primą kartą palieka tėvų burnas. Jie būna labai baikštūs. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, nematodai.

0 0 842 14 vasario, 2016 Satanoperca šeima vasario 14, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE