Paprastoji skaliarija (Pterophyllum scalare)
Posted by

Paprastoji skaliarija (Pterophyllum scalare)

Paprastoji skaliarija

Pterophyllum scalare

Paprastoji skaliarija gyvena: srityje nuo Amazonės upės deltos iki Maranjono upės ir nuo Amazonės upės iki Orinoko.

Kūno ilgis akvariume iki 15 cm.

Kaktos profilis gali būti su įlinkiu.

ska2

Analinis ir nugaros pelekai žydrai-pilki, aštrioji pelekų dalis juodai-ruda, minkštoji dalis su eile gelsvai-rudų juostų, tokios pat juostos ant uodegos peleko.

Grynas skaliarijų rūšis retai galima sutikti mėgėjų akvariumuose. Selekcininkų yra išveista daugybė skaliarijų formų, kurias galima įsigyti parduotuvėse. Štai keletas iš jų:

Šleifinė skaliarija turi labai pailgėjusius neporinius pelekus. Kryžminant su įvairiaspalvėmis formomis išveista daugybė šleifinių skaliarijų atspalvių rūšių.

Juodoji skaliarija visa yra juoda, ir tik nedideli analinio ir nugaros peleko plotai šviesūs.

Marmurinė skaliarija vietoje skersinių juostų turi po visą kūną išsibarsčiusias netaisyklingos ska3formos juodas juostas ir dėmes.

Zebrinė skaliarija turi papildomas vertikalias juostas tarp pagrindinių antros ir trečios juostų, o pas kai kurias visas kūnas padengtas tamsiais taškeliais.

Auksinė skaliarija skiriasi auksiniu atspalvio tonu, ryškesniu ant galvos, nugaros ir nugaros peleko, kur matomos atskiros rožinės spalvos dėmės.

Tai taikios, nejudrios, blogai pernešančios vandens užterštumą žuvys. Išsigąsta staigių judesių šalia akvariumo ir ypatingai jo viduje, o taip pat bijo staigaus apšvietimo pasikeitimo. Galima laikyti bendrame akvariume, geriausia nuo 40 cm aukščio, tačiau ne su barbusais, kurie nukandžioja jiems pelekus. Vietomis turėtų būti pasodinta augalų, o taip pat plačialapių augalų su trumpu kotu, šakų, galimi statiniai iš vertikaliai stovinčių akmenų, sudarnačių tokio pločio angas, pro kurias galėtų ska4praplaukti žuvis. Vanduo: 25-27 C, dH iki 20, pH 6-7,5, būtina kas savaitę pakeisti dalį vandens. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas tiek rūšiniame, tiek neršimo akvariume. Iš grupės jaunų žuvų susikuria poros, užsiimančios savo teritorijas, jos atskiriamos nerštui. Neršimo akvariume turi būti augalų su trumpais kotais ir į viršų nukreiptais plačiais lapais. M. Iljinas rekomenduoja išdėlioti augalus taip, kad atstumas nuo lapų viršūnės iki vandens paviršiaus siektų 3/4 žuvies kūno aukščio. Akvariumistai perkialentys ikrus į inkubatorių, naudoja dirbtinius lapus iš tvirtos medžiagos, pritvirtindami juos prie akvariumo sienelių. Pinteris rekomenduoja į rūšinį akvariumą įleisti tris poras žuvų ir dar vieną patiną, kuris vaidins priešiško faktoriaus vaidmenį ir privers žuvis ginti savo ikrus. Nerštą stimuliuoja pakeldami temperatūrą iki 28-30 C, pH sumažinamas iki 10, kH iki 2, pH 6,5-7. Likus 1-2 parų iki neršto pas patiną matosi sėklatakis, kuris yra kablelio formos su aštriu galu, pas patelę buka cilindro formos kiaušdėtė. Žuvys valo substratą ir vėliau deda ant jo ikrus (paprastai 350-600 vnt.) Inkubacinis periodas 2-3 paros. Pora rūpinasi ikrais ir palikuonimis. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta: 10-12 mėn.ska6

Skaliarijos neretai suėda ikrus, ir todėl daugelis akvariumininkų perkelia substratą su ikrais į inkubatorių, pritvirtindami jį tokioje pačioje padėtyje ir sumažina vandens lygi iki 15 cm. Toks veisimo būdas atima iš žuvų sugebėjimą rūpintis ikrais ir palikuonimis.

Štai veisimo pavyzdys iš mėgėjų praktikos:

A. Ševčenko naudoja 150 l talpos neršimo akvariumą be grunto ir augalų. Kaip substratas pasirinkti dirbtiniai lapai, pritvirtinti prie akvariumo sienelių 15-20 cm gylyje. Vanduo: 22 C, dH iki 15, pH 6,4-7,5, filtravimas. Atrinkta nerštui pora pusantros-dvi savaites maitinama mažai kaloringu maistu (koretra, dafnijomis), palikdami vieną dieną per savaitę be maisto. Po to pakelia temperatrūrą iki 24 C ir stipriai pakeliamas maisto kaloringumas (papildomai duodama uodo trūklio lervų ir didelių dafnijų), kol žuvys pradeda ruoštis nerštui valydamos lapą. Tada temperaūra pakeliama iki 28-30 C ir sumažinamas dH iki 4, po ko  įvyksta nerštas.

0 0 2469 10 vasario, 2016 Pterophylium šeima vasario 10, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE