Ciklidas papūga (Pelvicachromis pulcher)
Posted by

Ciklidas papūga (Pelvicachromis pulcher)

Ciklidas papūga

(Pelvicachromis pulcher)

Gyvena į pietus nuo Kamerūno iki Nigerio upės.

Patino kūno ilgis iki 10 cm, patelė mažesnė.

Kūnas ištemptas pailgas, kiek suplotas iš šonų, nugaros profilis išlenktas labiau, nei pilvo. Burna galinė, lūpos storos. Analinis ir nugaros pelekai pas patiną užaštrinti, pas patelę apvalūs.


Spalvos
labai įviarios. Dažniausiai geltonai-ruda arba žydra. Nugara tamsi, per kūno vidurį eina plati tamsiai-ruda arba pilkai-žydra išilginė juosta virš jos dar gali būti ir ryški auksinė. Ant apatinės kūno dalies vyšninės spalvos dėmė, kuri dažnai menkai matoma. Pelekai gelsvi iki žalsvų, nugaros pelekas su raudonai-rudu apvadu.

Pas patiną viršutinėje uodegos peleko dalyje gali būti 3-6 ovalios juodos dėmės, krūtinės pelekai žalsvi. Pas patelę ant nugaros peleko galo 2-3 ovalios juodos dėmės, krūtinės pelekai raudoni.

Ch. Frėjus nurodo du spalvinius porūšius:

A) P.k. aureocephalus, pas kurias apatinė kūno dalis ir žiaunų dangteliai yra blizgantys, auksiniai-geltoni, o pas patelę pilvas intensyvios raudonai-violetinės spalvos.
B) P.k. camerunensis su ryškiomis išilginėmis juostomis ir intensyvios raudonos spalvos apatine kūno dalimi. Pas patiną uodegos pelekas be dėmių. 

Nesant akvariume olos žuvys suvalgo sudėtus ant akmenų ikrus. B. ir Ch. Kallenbachai veisė vandenyje su dH 20.

Šios žuvys yra agresyvios savo gentainiams, patinai susikuria teritoriją su uola viduryje. Laikosi apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose. Galima laikyti bendrame akvariume su tomis žuvų rūšimis, kurios plaukioja viduriniame ir viršutiniame vandens sluoksniuose. Vietomis turėtų būti augalų, akmenų, šakų, uolų (ne mažiau, nei žuvų skaičius), kurių atraminiai akmenys turėtų gulėti ant akvariumo dugno, kadangi kai kurios žuvys rausiaisi po jais. Vanduo: 22-25 C, dH 2-20, pH 6-7,5. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Neršimas tiek bendrame, tiek neršimui skirtame akvariume, kuris turėtų būti įrengtas taip pat. Vanduo neršimui: 2-3 C aukštesnė, nei laikant, dH 2-10, pH 6-7. Paprastai patelė neršia ikrus (iki300) uoloje, kurią jinai prižiūri, patinas gi gina teritoriją. Inkubacinis periodas 3-6 paros, mailius plaukia po 4-6 parų saugomas tėvų. Kartais žuvys susipeša dėl galimybės prižiūrėti palikuonis, tuomet vieną iš jų reikia iškelti. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta 8-12 mėn.

0 0 1942 02 vasario, 2016 Pelvicachromis šeima vasario 2, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE