Paprastasis kardonešis (arba Hellera kardonešis, arba žaliasis kardonešis) (Xiphophorus helleri)-Nuotraukos, video, aprašymas
Posted by

Paprastasis kardonešis (arba Hellera kardonešis, arba žaliasis kardonešis) (Xiphophorus helleri)-Nuotraukos, video, aprašymas

Paprastasis kardonešis

Paprastasis kardonešis (arba Hellera kardonešis, arba žaliasis kardonešis) (Xiphophorus helleri) gyvena Gvatemalos, Honduraso ir Meksikos vandens telkiniuose.

Patino ilgis (be kardo) iki 8 cm, o patelės – iki 12 cm.

Kūnas ištemptas į ilgį, suplotas iš šonų.
Patino kūnas liesesnis. Apatiniai uodegos peleko spinduliai pailgėję ir savo forma yra panašūs į kardą.
Patelės kūnas pilnesnis ir aukštesnis.

 

Pagrindinė spalva geltonai-žalia, šviesoje spindi žalia arba melsva spalva. Nuo burnos pro akį iki uodegos peleko eina zigzago formos tamsiai violetinė arba purpuriniai-raudona juosta, iš abiejų pusių apsupta smulkių juostelių, iš pradžių žalia, po to raudona. Rudas žvynų apvadas ant kūno sudaro tinklelio piešinį. Pelekai žaliai-geltoni, ant nugaros peleko yra mažos rauonos iki rudumo dėmės ir štrichai.

Patinėlio kardas oranžinis-geltonas, bet gali būti ir žalias arba raudonas su juodu apvadu.

Patelė blankesnių spalvų.

Paprastasis kardonešis

Pastebimas kai kurių patelių virtimas patinais, ypatingai laikant atskirai nuo patinų.

Selekcionieriai išveisė įvairias kardonešių formas, besiskiriančias spalva, o taip pat pelekų forma (raudonasis kardonešis su purpuriniu-raudonu kūnu ir geltonu kardu su juodu apvadu, juodasis kardonešis su juodu kūnu ir geltonos spalvos blizgančiu kaklu bei žvynai ir kt.)

Žuvys gali iššokti iš akvariumo, todėl reikėtų uždengtį jį iš viršaus. Tarp patinų egzistuoja hierarchija, laikant keletą patinų stipresnysis visuomet persekios silpnesnyjį. Todėl paprastai laikomi trys arba daugiau patinų, kad išblaškyti jų dėmėsį.

Patinėlis turi gonopodijų.

Ikrai apvaisinami patelės viduje ir ją palieką pilnai susiformavęs mailius, kuris iš karto ėda maistą.

Tai taikios žuvys, plaukioja viršutinėje ir vidurinėje akvariumo dalyse.

Galima laikyti bendruose akvariumuose, vietomis apsodintuose augalais ir plaukiojančiais augalais. Vanduo: 22-26 C, dH 8-25, pH 7-8. Maistas: gyvas, augalinis (mėgsta dumblius), pakaitalai.

Neršia bendrame akvariume. Nėštumas iki 5 sav. Patelę prieš neršimą galima perkelti į atskirą akvariumą tankiai apaugusį augalais ir plaukiojančiais augalais, o po neršimo iškelti, kadangi gali suvalgyti mailių. Mailiaus būna apie 30-80 vnt. Pradinis maistas: ciklopo naupilijos, verpetės ir artemijos bei nematodai.
Neršimas nuo 6-8 mėn.

Visos rūšys kryžminasi tarpusavyje.

Video: Youtube.com

1 0 5147 15 balandžio, 2015 Xiphophorus šeima balandžio 15, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE