Tilapia joka – Nykštukinė tiliampija, arba juostuotoji tiliapija
Posted by

Tilapia joka – Nykštukinė tiliampija, arba juostuotoji tiliapija

Nykštukinė tiliampija, arba juostuotoji tiliapija –

Tilapia joka

Gyvena vakarinėje Siera-Leonės dalyje.

Kūno ilgis iki 12 cm.

Kūnas pailgas ir suplotas iš šonų. Nugaros pelekas ilgas. Analinis ir nugaros pelekai ištempti.

Pas jauniklius kūnas rudai-juodas su 9-11 geltonai-baltomis vertikaliomis juostomis, ant galvos nuo akies per kaktą eina trys tokios pat spalvos juostos.

Pas suaugusias žuvis vertikalios juostos beveik visiškai išnyksta ir kūnas tampa pilkai-rudos spalvos. Ant žiaunų dangtelio nedidelė geltona dėmė.

Pas seną patiną nugaros pelekas su raudonu arba rožinės spalvos apvadu, ir jo galas gali tęstis iki uodegos peleko, o pilvo peleko galai gali siekti uodegos stiebą. Pas patelę pelekai mažesni, neršto ir palikuonių priežiūros metu uodegos pelekas ir nugaros pelekas tampa rausvi su žydrai-baltu apvadu, yra variantas su rožiniu apvadu. Šiaip jau pelekų apvadų spalvingumo aprašmai pas įvairius autorius skiriasi.

Tai taikios žuvys, kartais konfliktuoja tarpusavyje, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksnyje , mėgsta būti olose, išrauna ir gali nukandžioti smulkialapius augalus.

Galima laikyti bendrame akvariume su panašaus dydžio žuvimis, kad jame būtų olų, akmenų, šakų, tvirtų augalų, gerai įsišaknyjusiu iki žuvų įleidimo. Vanduo: 22-26 C, dH 5-15, pH 6-7,5. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Pora, ruošdamasi nerštui, užsiima teritoriją su ola, jei šailia jos auga augalai, tai siekia juos išrauti. Nerštą stimuliuoja šviežio vandens įpylimas ir temperatūros pakėlimas iki 28 C. Patelė išneršia ant prieš tai nuvalytoa akmens arba oloje iki 300 ikrelių. Pora prižiūri ikrus ir mailių, kartais tai daro tik patelė. Inkubacinis periodas 3-5 paros, mažyliai plaukia po 4-6 parų. Pradinis maistas: verpetės, ciklopo naupilijos. Lytiškai subręsta 8-10 mėn.

0 0 739 01 kovo, 2016 Tilapia šeima kovo 1, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE