Nikaragvos cichlasoma – Cichlasoma nicaraguense
Posted by

Nikaragvos cichlasoma – Cichlasoma nicaraguense

Gyvena Nikaragvoje ir Kosta-Rikoje.

Kūno ilgis iki 25 cm, akvariume mažesnės.

Kūnas aukštas, iš priekio palaipsniui susiaurėjantis prie uodegos stiebo, šonai stipriai suploti. Galvos profilis išlenktas.

Kūnas tamsiai-geltonos iki šviesiai-rudos spalvos, žvynai su tamsiais kraštais ir auksiniu blizgesiu, ypatingai galinėje kūno dalyje. Galva, krūtinė ir dalinai priekinė kūno dalis nuo žalsvos iki šviesiai-žydros spalvos. Kūno vidūryje ir ant uodegos peleko pagrindo po juodą dėmę. Priklausomai nuo žuvies nuotaikos atsiranda išiliginė nuo tamsiai-rudos iki juodos spalvos juosta, kuri eina nuo akies iki uodegos peleko pagrindo. Neporiniai pelekai nuo gelsvos iki šviesiai-rudos spalvos. Analinis ir nugaros pelekai su žaliai-žydru apvadu.

Patinas didesnis, su amžiumi ant kaktos gali atsirasti riebalinė pagalvėlė. Neporiniai pelekai su tamsiomis dėmėmis ir štrichais. Išilginė juosta ir dėmės su amžiumi pranyksta. Patelė nuspalvinta kontrastingiau, po išiligine juosta esanti kūno dalis rausva arba auksaspalvė.

Tai taikios žuvys, galima laikyti bendrame akvariume. Vanduo: 24-28 C, dH 8-25, pH 7-8,5. Prieš nerštą gali ištausti duobelę, ikrus (kurių būna iki 1500 vnt.) noriai deda oloje su anga ne mažesne nei 10 cm. Sunerimusios gali suėsti ikrus.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su sbustratu. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (kartą per savaitę) ir temperatūros pakėlimu 1-2 laipsniais. Galima bandyti suvesti dvi nepažįstamas žuvis, atskiriant patiną nuo patelės stikline sienele, kad pora priprastų vienas prie kito, tačiau tai ne visada pavyksta. Ikrus išneršia ant kietų daiktų, kartais ant didelio augalo lapo. Po 2-6 parų išsiritusias lervas tėvai perneša į išraustas duobeles, o kai mažyliai po 3-7 parų pradeda plaukioti, juos saugo. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, ciklopo anupilijos, nematodai.

0 0 637 29 spalio, 2016 Cichlidae giminė spalio 29, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE