Mozambiko tiliapija (Sarotherodon mossambicus)
Posted by

Mozambiko tiliapija (Sarotherodon mossambicus)

Mozambiko tiliapija (Sarotherodon mossambicus)

Sinonimai: Tiliapia natalensis, Tiliapia mossambica

Gyvena: rytinėje Afrikos dalyje nuo Nilo upės viršupio iki Natalo provincijos (PAR).
Gyvena gėluose ir sūrstelėjusiuose vandens telkiniuose, gali trumpam įplaukti ir į jūrą.

Kūno ilgis iki 35 cm, akvariume iki 15 cm.

Kūnas ištemptas į ilgį, aukštokas, kiek iš šonų suplotas. Galva didelė, burna labai didelė, lūpos išpūstos. Kūnas pilkas iki pilkai-žalio, su sidabriniu blizgesiu ir tamsiomis dėmėmis ant šono, iš kurių gali susidrayti juostos. Analinis ir nugaros pelekai žali, dažnai su geltonomis dėmėmis.

Neršto metu patinas tampa ryškiai juodas, greklė ir žiaunų dangteliai balti. Uodegos ir nugaros pelekai su rožinės-raudonos spalvų apvadu.

Pas patelę neršto metu gali patamsėti pelekai.

Žuvys yra taikios su kitomis rūšimis, stipriai kapstosi grunte, išraudamos augalus, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Patinai teritoriniai, esant pakankamai erdvės laikosi teritorijų ribų.

Galima laikyti bendrame akvariume. Gruntas – smulkus žvyras arba smėlis, akmenys, šakos, plaukiojantys augalai, sudarantys užtamsintas vietas. Patelių turi būti ne mažiau, nei patinų. Erdmanas rašo, kad 2 patinams ir patelėms užtenka 80 cm ilgio akvariumo. Vanduo: 20-25 C, dH iki 25, pH 6,5-7,5. Maistas: pagrindinis maistas augalinis, be to, gyvas ir galimi pakaitalai.

Neršia tiek bendrame, tiek ir neršimo akvariume, kuris turėtų būti įrengtas taip pat. Nerštui geriau naudoti vieną patiną ir dvi pateles. Vandens temperatūra reikėtų pakelti iki 24-26 C. Patinas kasa duobes , į kurias patelės išleidžia ikrus, kuriuos po patino apvaisinimo inkubuoja burnoje (pastebėta, kad kartais tai daro ir patinai). Inkubacinis periodas: 12-20 parų. Patelė vėliau dar dvi savaites prižiūri palikuonis. Pradinis maistas: susmulkintos avižų kruopos, vėžiukų naupilijos, nematodai, susmulkintas trubočnikas, kiašinio trinys. Subręsta 6-7 mėn.

0 0 704 13 vasario, 2016 Sarotherodon šeima vasario 13, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE