Molinezija sfenops (Poecilia sphenops) – Nuotraukos, video, aprašymas
Posted by

Molinezija sfenops (Poecilia sphenops) – Nuotraukos, video, aprašymas

Molinezija sfenops

Molinezija sfenops (Poecilia sphenops) gyvena nuo Teksaso valstijos (JAV) iki Venesuelos, gėluose ir druskinguose vandens telkiniuose.

Patino ilgis iki 8 cm, patelės – iki 12 cm, akvariume mažesnės.

Molinezija sfenopsKūnas pailgas, su aukštu uodegos stiebu, kiek suplotas iš šonų.

Daug lokalių rasių, besiskiriančių spalvomis. G. Šterba nurodo tokius bendrus bruožus: “Šonai melsvi su 4-6 horizontaliomis raudonai-oranžinių dėmelių eilėmis, tarp kurių išsibarstę perlamutru persiliejantys mėlyni ir žali taškeliai. Didelis kampuotas nugaros pelekas su juodu raudonai apvestu kraštu ir juodomis dėmelėmis tarp spindulių. Uodegos peleko spalvos tokios pačios”.

Selekcininkai išveisė daug spalvotų formų, taip pat ir juodą, kurią pavadino juodąją molli.Molinezija sfenops

Tai taikios žuvys, plaukioja viršutiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose, mėgsta saulę ir raudonos spinduliuotės lempas.

Galima laikyti bendrame akvariume. Vanduo: 24-28 C, dH 10-25, pH 7-8. J. Mitrochinas mano, kad būtina priberti druskos 1 g/l. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Patinėlis turi gonopodijų.
Ikrai apvasinami patelės kūne ir jį palieka pilnai susiformavęs mailius, kuris iš karto valgo maistą.

Molinezija sfenopsNeršia bendrame akvariume. Žuvys suėda mailių, todėl patelę prieš neršiant paprastai atskiria į atskirą akvariumą apsodintą augalais ir plaukiojančiais augalais, tarp kurių slepiasi mailius.

Nėštumas trunka 4-10 savaičių (selekcinių formų nuo 6 savaičių). Atsiveda iki 100 mažylių. Pradinis maistas: gyvosios dulkės (ciklopo naupilijos, artemijos). J. Mitrochinas ne rekomenduoja maitinti infuzorijomis. Subręsta 9-12 mėnesių.

 

0 0 3897 16 balandžio, 2015 Poecilija šeima balandžio 16, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE