Melanochromis chipokae
Posted by

Melanochromis chipokae

Melanochromis Čipoka (Melanochromis chipokae)

Melanochromis chipokae kūno ilgis iki 14 cm.

Patino kūnas ryškios tamsiai-žydros iki violetinės spalvos, su 2 šviesiai-žydromis išilginėmis juostomis. Nugaros pelekas šviesiai-žydras, analinis pelekas tamsiai-žydras su šviesiu apvadu ir 1-3 oranžinėmis dėmėmis, uodegos pelekas tamsus su geltonu apvadu.

100_08_abf0f7a5a0Patelės ir jaunų žuvų kūnai auksiniai-geltoni iki alyviniai-žalios spalvos, su 2 juodomis išilginėmis juostomis. Nugaros pelekas geltonas su tamsiu apvadu, analinis pelekas geltonas, uodegos pelekas tamsus su geltonu apvadu.

Gyvena Malavio ežere, mėgsta laikytis uolų zonoje.

Kūnas pailgas, kiek suplotas iš šonų. Burna galinė, su storomis lūpomis. Nugaros pelekas ilgas.

Patinai labai agresyvūs su kitais patinais, teritoriniai. Laikant keletą patinų prasideda kovos, nepakankamai dideliame akvariume nesant slėptuvių kovos baigiasi mirtimi.

Galima laikyti bendrame akvariume su kitomis Malavio ežero cichlidinėmis žuvimis (geriau vieną patiną ir keletą patelių). Gruntas – smėlis, akmenys, imituojantys uolėtą landšaftą, didelis kiekis grotų ir uolų. Dideli augalai su trumpais stiebais, paparčiai ant akmenų. Vanduo: 24-28 C, dH 8-20, pH 7,2-8,5, reikia kas savaitę pakeisti dalį vandens. Maistas: augalinis (60 proc.), gyvas, pakaitalai.

Pora susidaro tik neršto metu, kuris gali vykti bendrame akvariume. I. Petrockis rekomenduoja akvariume padėti keletą keramikinių arba plastikinių vamzdelių. Po neršto vamzdelis su jame pasislėpusia patele perkeliamas į inkubatorių. Patelė deda ikrus slėptuvėje arba ant akmens (iki 80 vnt.), o po to inkubuoją juos burnoje. Patelės nereiktu maitinti ir jaudinti, nes kitaip ji gali suvalgyti ikrus. (Galima ikrus iš patelės burnos išimti ir perkelti į inkubatorių). Inkubacinis periodas: 17-26 paros. Pradinis maistas: verpetės, ciklopo naupilijos ir artemijos. Lytiškai subręsta 10-12 mėn.

Melanochromiso rūšys gali kryžmintis tarpusavyje.

0 0 1153 03 birželio, 2015 Melanochromis šeima birželio 3, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE