Meeko cichlasoma – Cihlasoma meeki
Posted by

Meeko cichlasoma – Cihlasoma meeki

Gyvena Jukatano pusiasalyje.

Kūno ilgis iki 15 cm, akvariume mažesnės.

Kūnas aukštas, kaktos linija tiesi. Analinis ir nugaros pelekų galai užaštrinti. Viršutiniai ir apatiniai uodegos peleko spinduliai pailgėję.

Pagrindinė spalva pilkai-žydra su violetiniu blizgesiu. Nugara ruda, pilvas gelsvai-alyvinis iki oranžinio. Gerklė ir krūtinė raudonos. Nuo žiaunų dangtelio iki nugaros peleko eina juoda juosta, pasibaigianti juoda dėme. Juosta keičia savo intensyvumą ir gali pasibaigti atskiromis dėmėmis. Kartais atsiranda 7-8 vertiklaios juostos, ant šono per vidurį juoda dėmė apsupta auksinių taškelių. Pelekų spinduliai, išskyrus pilvo peleką, rudai-raudoni, jų galai gelsvi, tarspindulinis audinys žaliai-žydras. Nugaros pelekas su žydru, analinis – su juodu apvadu.

Patinas didesnis, ryškesnių spalvų, analinis ir nugaros pelekas su aštresniais galais.

Žuvys gana taikios, bet būna ir agresyvių. Galima laikyti kartu su didelėmis žuvimis. Besiruošiančios nerštui žuvys rausiasi grunte ir gali išrauti neapsaugotus akmenimis augalus. Vanduo: 22-28 C, dH 5-30, pH 6,2-7,8 (viesiant geriausi tokie vandens parametrai dH iki 10, pH 6,2-7). Ikrus deda ant akmens, oloje ir ant apatinės didelio lapo pusės. Lytiškai subręsta 8-12 mėnsių. Kryžminasi su citrinine, pilkai mėlyna ir juodai-juostuota cichlasoma.

Likus keletui dienų iki neršto pas patiną ima matytis mažas ir aštrus sėklatakis, pas patelę – didelė, buku galu kiaušdėtė.

Laikomos paprastai rūšiniame akvariume arba akvariume su kitomis šios šeimos žuvimis. Akvariumas – su slėptuvėmis iš akmenų ir šakų, akmenys su horizontaliais ir vertikaliais paviršiais, uolos, vertikaliai sustatyti akmenys, kurie reikalingi teritorinos ribų atskyrimui. (teritorijos dydis priklauso nuo rūšies agresyvumo, žuvies dydžio, o taip pat jos charakterio, paprastai pakanka 40 cm ilgio), plaukiojantys augalai. Galimybė sodinti iš grunto augančius augalus priklauso nuo žuvies rūšies.

Į akvariumą geriau įleisti kuo jaunesnes žuvis ir, kai jos susiporuos, palikti reikiamą kiekį jų, stebint jų santykius, kadangi kai porų yra per daug kai kurias iš jų tenka pašalinti.

Maistas: gyvas (taip pat ir mažos žuvelės), augalinis, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume su sbustratu. S. Kočetovas rekomenduoja stimuliuoti nerštą vandens pakeitimu (kartą per savaitę) ir temperatūros pakėlimu 1-2 laipsniais. Galima bandyti suvesti dvi nepažįstamas žuvis, atskiriant patiną nuo patelės stikline sienele, kad pora priprastų vienas prie kito, tačiau tai ne visada pavyksta. Ikrus išneršia ant kietų daiktų, kartais ant didelio augalo lapo. Po 2-6 parų išsiritusias lervas tėvai perneša į išraustas duobeles, o kai mažyliai po 3-7 parų pradeda plaukioti, juos saugo. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, ciklopo anupilijos, nematodai.

0 0 722 29 spalio, 2016 Cichlasoma šeima spalio 29, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE