Crenicara filamentosa – Lyrauodegė Krenikara
Posted by

Crenicara filamentosa – Lyrauodegė Krenikara

Lyrauodegė Krenikara (Crenicara filamentosa)

wp_ad_camp_1

Crenicara filamentosa gyvena Amazonės upės baseino pratekančiuose vandens telkiniuose.

Patino kūno ilgis iki 10 cm, patelės iki 6 cm.

Kūnas pailgas, neaukštas su veinodai išlenktais nugaros ir pilvo profiliais. Žiaunų dangtelio kraštai dantyti. Nugaros pelekas ilgas, gana žemas.

Nugara tamsiai-ruda su žalsvu atspalviu, šonas nuo gelsvos iki alyviniai-rudos spalvos, kūno apačia balkšva su rausvu, žydru arba violetiniu blizgesiu. Nuo burnos iki uodegos peleko pagrindo tęsiasi neryški tamsiai-ruda juosta, ant kurios išsidėsčiusios juodos stačiakampės dėmės. Tokios pat dėmės ant nugaros sudaro trukinėjančią linija. Pelekai su rudos arba žydrai-violetinės spalvos piešiniu, kraštai blizgantys, žali su vyno-raudonumo spalvos apvadu.

Pas patiną analinio ir nugaros pelekų galais ištempti, uodegos pelekas su stipriai pailgintais viršutiniu ir apainiu spinduliu.
Pas neneršusią patelę pilvo pelekai šviesūs, o pas pasiruošusią nerštui patelę jie parausta, neršto ir palikuonių priežiūros metu tampa vyšniniais ir vėliau jau lieka raudoni.

Žuvys taikios, mėgsta švarų, deguonies prisotintą vandenį, laikosi vidruniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Patinas užssima gana didelę teritoriją, kurioje laikosi keletas patelių.

Galima laikyti bendrame akvariume, apsodintame augalais. Vanduo 23-26 C, dH iki 10, pH 6-6,8. Maistas: smulkus gyvas maistas, pakaitalai.

Nerštas tiek bendrame, tiek neršimo akvariume nuo 60 cm ilgio vienam patinui ir dviems patelėms. Nerštą stimuliuoja temperatūros pekėlimas iki 27-29 C, kietumo sumažinimas iki 8 ir pH 5,5-6,5. Ikrus (jų būna iki 100 vnt) deda ant lapų, akmenų ir olų. Patelė rūpinasi ikrais ir palikuonimis. Inkubacinis periodas 3-4 paros, mažyliai plaukioja po 3-7 parų. Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės.

0 0 1016 26 gegužės, 2015 Crenicara šeima gegužės 26, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE