Steatocranus casuaris – Liūtagalvis ciklidas
Posted by

Steatocranus casuaris – Liūtagalvis ciklidas

Liūtagalvis ciklidas (Steatocranus casuaris)

Gyvena Kongo upės žemupyje. Gyvena tarp akmenų, olų ir grotų.

Kūno ilgis iki 14 cm, akvariume iki 10 cm.

Kūnas ištemptas į ilgį, palaipsniui susiaurėja link uodegos, kiek suplotas iš šonų. Galva didelė, lūpos storos. Nugaros pelekas ilgas. Kūnas ir pelekai pilkai-rudi su violetiniu-žaliu atspalviu. Žiaunų dangtelis ir pelekų kraštai žydri. Šviesus žvynų apvadas ant kūno sukuria tinklelio įspūdį. Ant šono kartais matomos tamsios vertikalios juostos.

Pas patiną ant kaktos riebalinė pagalvėlė, kuri su amžiumi didėja. Pas patelę ji yra vos matoma.

Žuvys laikosi apatiniame vandens sluoksnyje ir neliečia viršutinio sluoksnio žuvų. Iš jaunų žuvyčių susikuria poros, kurios užsiima teritoriją su ola, ir trukstant vietos stiprioji pora vaiko kitas po akvariumą. Žuvys mėgsta švarą ir vandens judėjimą, jautrios deguonies vandenyje trūkumui.

Galima laikyti bendrame akvariume, būtina gerai įtvirtinti olas ir atskirus akmenis. P. Lištas pastebėjo, kad akvariume iki 150 cm ilgio galima laikyti 3 poras žuvų. Kai kurios žuvys, besiruošiančios nerštui, gali išrauti augalus, rausdamos gruntą prie olų. Vanduo: 23-26 C, dH 4-20, pH 6-8. Maistas: gyvas, papildomai augalinis, pakaitalai.

Nerštas gali vykti ir bendrame akvariume. A. Polonskis rekomenduoja vandenį su šiais parametrais: 25-26 C, dH 4-20, pH 6-7. G. Akselrodas ir U. Vorderuinkleris rašo: „Pasiekiami geri rezultatai naudojant minkštą, mažai rūgštų vandenį, nors ši rūšis nereikli jo kokybei“. P. Litšas praneša apie veisimą dH 20 ir pH 7 parametrų vandenyje. Pora išneršia ikrus oloje ir rūpinasi palikuonimis. Inkubacinis periodas 4-6 paros, mažyliai plaukioja nuo 5 parų, tačiau dar apie dvi savaites juos prižiūri tėvai. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, be to, pora maitina mažylius sukramtytu maistu. Lytiškai subręsta vienerių metų.

0 0 1813 21 vasario, 2016 Steatocranus šeima vasario 21, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE