Leopardinis Haplochromisas – Cyrtocara polystigma.
Posted by

Leopardinis Haplochromisas – Cyrtocara polystigma.

Gyvena uolėtose zonose, neršdamos persikelia į smėlėtas zonas.

Kūno ilgis iki 21 cm, akvariume iki 15 cm.

Kūnas baltai-pilkos saploos su žydru arba žalsvai-geltonu blizgesiu, padengtas raudonai-rudomis dėmėmis, pereinančiomis ant žydros spalvos pelekų. Didelės dėmės susijungia į tris išilgines juostas: nuo kaktos link nugaros peleko iki jo minkštosios dalies; nuo akies iki uodegos stiebo; nuo galinio žaiunų dangtelio krašto iki analinio peleko spygliuotosios dalies. Analinis pelekas su geltonai-raudonu apvadu. Nugaros pelekas su raudonu apvadu.

Neršto metu patino galva tampa blizgančiai žydros spalvos, o likusi kūno dalis turkio spalvos, ant kūno dėmės pranyksta. Patinai labai agresyvūs. Akvariume laikomas vienas patinas ir keletas patelių. Galima laikyti bendrame akvariume su kitais Malavio ežero cichlidais.

Ikrus mėgsta atidėti į duobelę.

Gruntas – smėlis. Iš augalų reikėtų rinktis augalus su stipria šaknų sistema ir kietais lapais: dideles kriptokorinų rūšis, valisneriją, anubiasą ir kt. Ant akmenų galima pritvirtinti paparčius. Vanduo: 24 – 28 C, dH 4-20, pH 7,2-8,5, švarus, kas savaitę dalinai keičiamas. Būtina atkreipti dėmesį į žuvų išmatų ir maisto likučių pašalinimą, kadangi nitrifikacijos proceso metu vyksta amoniako išsiskyrimas. Maistas: gyvas, augalinis (20 %), pakaitalai.

Nerštas porinis, gali vykti bendrame akvariume. Patinas užsiima teritoriją. Ikrus, padėtus į iš anksto iškastą duobelę arba plokščią akmenį, patelė po apvaisinimo susirenka į burną, kurią mailius palieka praėjus 17-21 dienai.

Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta 9-12 mėn.

Ši rūšis kryžinasi su žydruoju delfinu, auksiniu leopardu ir Livingstono haplochromisu.

0 0 695 15 liepos, 2016 Cyrtocara šeima liepos 15, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE