Labeotropheus trewavasae
Posted by

Labeotropheus trewavasae

Labeotropheus trewavasae


Labeotropheus trewavasae gyvena Malavio ežere. Laikosi prie uolėtų, augalais apaugusių krantų su smėlėtu dugnu.

Kūno ilgis iki 15 cm, akvariume mažesnės.

Patinas šveisiai-žydros spalvos su 3 tamsiai-žydromis juostomis ant galvos ir 8-10 skersinėmis juostomis ant šono. Nugaros pelekas raudonas, ant analinio peleko keletas dėmių.

Sutinkami ir tokie spalviniai variantai: purvinai-oranžinis, rusvas, ant kūno ir pelekų gali būti įvairių juodų, rudų arba raudonų dėmių.

Patelė geltonai-oranžinė su keletu juodų dėmių ant šono.

Kūnas pailgas, kiek suplotas. Burna apatinė, dantų sandara leidžia žuvims nugramdyti dumblius nuo akmenų, viršutinė lūpa stora. Nugaros pelekas ilgas.

Žuvys agresyvios, teritorinės, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose.

Nedideliame akvariume stipriausias patinas gali nužudyti silpnesnį, o taip pat nerštui nepasiruošusią patelę, be to, pastebimi ir mūšiai tarp patelių. Galima laikyti bendrame akvariume su kitais cichlidais iš Malavio ežero. Gruntas – smėlis, akmenys, imituojantys uolėtą landšaftą, grotos, uolos. Didelius augalus reikia apsaugoti nuo išrovimo. Vanduo: 24-28 C, dH 4-20, pH 7,2-8,5, nemėgsta šviežio vandens. Maistas: augalinis (ne mažiau 60 proc.), gyvas, pakaitalai.

Pora susidaro tik neršto metu. Besiruošiančią nerštui porą perkelia į neršimo akvariumą su smėlėtu dugnu ir slėptuve patelei, apšvietimas silpnas. Patinas išrausia duobutę, į kurią patelė padeda ikrus (iki 80 vnt.), kuriuos po apvaisinimo patelė inkubuoja burnoje, slėpdamasi nuo patino, kurį reikia iškelti. Patelė nemaitinama ir paliekama ramybėje, kadangi kitaip ji gali suėsti ikrus (ikrus galima išimti iš patelės burnos ir perkelti į inkubatorių). Mažyliai pirmąjį kartą palieka patelės burną po 19-25 parų. Pradinis maistas: naupilijos ir maži ciklopai. Lytiškai subręsta 8-12 mėn.

0 0 1071 28 gegužės, 2015 Labeotropheus šeima gegužės 28, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE