Karolinos azolla – Azolla Karoliniana
Posted by

Karolinos azolla – Azolla Karoliniana

Karolinos azolla yra paplitusi Šiaurės, Pietų ir centrinės Amerikos vandens telliniuose, tiek tropinėse, tiek subtropinėse srityse. Sutinkamos tvenkiniuose, ežeruose ir jūrose lėtos tėkmės zonose. Europoje sutinkama labai retai, dėl klimatinių sąlygų.

Šis gražus mažas vandens augalas, augantis iki 1-2 cm aukščio. Azolla – tai papartis; pas ją nėra šaknų, jas pakeičia povandeniniai lapai. Plaukioja vandens paviršiuje, maži jos lapeliai išsidėstę poromis, kaip čerpės, ant šakoto stiebelio. Vienerių metų augalas, o

Karolinos azolla - Azolla Karoliniana

Karolinos azolla – Azolla Karoliniana

augalai, augantys tropiniu režimu – daugemečiai.

Karolinos Azola su dėl savo 5-10 mm ilgio lapelių, panaši į samanas.

Stiebas horizontalus, kiek išsišakojęs, šaknys mažai matomos.

Iš viršaus augalas gražios žydrai-žalios spalvos, iš apačios rusvas.

Vasarą augalas dauginasi taip greitai, kad keletą per savaičių gali padengti visą akvariumo vandens paviršių. Dauginamas dviem būdais – vegetatyvinis (atskiromis šakelėmis) ir lytinis. (sporomis).

Augalas reikalauja švelnios priežiūros ir yra lepus. Pas akvariumistus jį pamatyti galima gana retai. Vandens temperatūra gali svyruoti gana smarkiai.

Plaukiojančių azolos lapų žiotelėse yra cianobakterijų (Anabaena azollae), kurios yra sibiotinės, sugeriančios azotą iš atmosferos. Cianobakterijos persdiduoda iš kartos į kartą per mega-sporangijas. Žūdamas ir nugrimzdęs augalas išlaisviną likusį azota, kad jį galėtų panaudoti kiti augalai.

Karolinos azolla geriausia auginti esant ryškiam apšvietimui iš viršaus ir 10-28 C laipsnių vandens tepmeratūroje. Jeigu temperatūra nukrinta iki 16 ir žemiau, tai sustabdo augalo augimą, o po kiek laiko augalo lapai pradeda pūti ir jis nugrimsta.

Sporangijos išsidėsčiusios ant lapų apatinės dalies. Mikrosporų sankaupos, su 8-40 rutulio formos mikrosporangijomis ant plonų kojyčių; jose yra daugybė sporų.

Karolinos azolla - Azolla Karoliniana

Karolinos azolla – Azolla Karoliniana

Rudenį lapai paprastai supūva, o sporos patenka ant dugno ir pavasarį išsivysto į naujus augalus.

Vanduo, kuriame pasodinta ezolla turėtų būti minkštas, su neutralia ir mažarūgščia reakcija. kietumas ne daugiau 10, pH 6,3-8.0. augalui reikia ryškios šviesos. Akvariumas tuėtų būti apšviestas ne maziau nei 12 val, nakčiai galima naudoti naktines lempas.

Geromis sąlygomis azolla, greitai augdama, padengia visą akvariumo paviršių, užtemdydama šviesą kitiems augalams, todėl jos pertekliu reikia reguliariai šalinti iš akvariumo.

Žiemą augalus iš akvariumo išima ir padeda į indą su drėgnoms sąmanom. Tam galima naudoti paprastą balų samaną sfagnumą. Temperatūra turėtų būti ne aukštesnė nei 12 C. Kovo gale – balndžio mėn. augalą reikėtų grąžinti į akvriumą.

Azollą galima naudoti kaip natūrlų šešelį, be to, ji gerai saugo gyvavedžių žuvų jauniklius.

Karolinos azolla – tai dekoratyvinis augalas atviriems akvariumams. Paprastai ji naudojama sodų vandenyse, netoli mažų ežerų ir tvenkinių.

Turi ir komercinę vertę, nes pietinės ir rytinės Azijos kūltūrose naudojama kaip biopašaras, vertinama už azoto fiksavimo galimybę, kuris atneša naudą tokioms kultūroms, kaip ryžiai, o taip pat naikinant piktžoles.

0 0 545 23 vasario, 2017 Augalai vasario 23, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE