Karališkoji tetra (nematobrycon palmeri)
Posted by

Karališkoji tetra (nematobrycon palmeri)

Karališkoji tetra

Karališkoji tetra (nematobrycon palmeri) gyvena Kodiljero šiaurės-vakarinėje dalyje (Kolumbija).

Kūno ilgis iki 6 cm.

Kūnas pailgas, iš šonų turputį suplotas, nugaros profilis labiau išlenktas, nei pilvo.

Nugara rudai-alyvinė. Šonas palaipsniui šviesėjantis. Ant jo dvi plačios blizgančios horizontalios juostos, viršutinioji – šviesiai-žalios iki žaliai-žydros spalvos, apatinė – tamsiai-rudos iki juodos spalvos, pereinanti ant viduriniųjų uodegos peleko spindulių. Pilvas gelsvai-baltas. Akies apvadas žaliai-žydras. Pelekai gelsvos iki žalsvos spalvos. Nugaros ir uodegos pelekai ant kraštų rudai-raudoni. Analinis pelekas su šveisiu gelsvai-žaliu apvadu, virš kurio eina siaura tamsiai-violetinė juosta.

Pas patiną stipriai ištempti viduriniai ir kraštiniai uodegos peleko spinduliai.

Patelė mažiau spalvinga, vidurinieji uodegos peleko spinduliai tik truputį ištempti.

Žuvys plaukioja visuose vandens sluoksniuose. Tarp patinų hierarchija, pats stipriausias užimą didžiausią teritoriją, į kurią įleidžia pateles, ypatingai tas, kurios pasiruošusios nerštui.

Galima laikyti žuvų grupę, su daugiau patelių, bendrame akvariume, apsodintame augalais ir plaukiojančiais augalais, šakomis, sukuriančiomis slėptuves, su daug užtemdytų vietų. Vanduo: 23-26 C, dH 5-20, pH 6-7,5. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas poroje (kai kurie akvariumistai mano, kad nerštas poroje netinkamas, kadangi labai agresyvus patinas gali užmušti per daug pasyvią patelę, taip pat gali būti per daug pasyvus patinas ir jį tenka keisti) arba grupinis su dvigubai daugiau patelių. Prieš nerštą patelės ir patinai dvi savaites laikomi atskirai. Nerštas galimas 40 cm ilgio akvariume porai, tankiai apsodintame smulkialapiais augalais. Vanduo: 24-28 C, dH 2-8, pH 6-6,5. A. Polonskis rašo, kad per minskštame ir per rūgščiame vandenyje mažyliai suserga vandenlige. Literatūroje aprašomi sėkmingo veisimo ir laikymo atvejai vandenyje su 22-24 C temperatūra, dH 21-34, KH 8-14, pH 7. Patelė išneršia iki 200 ikrų. Po neršto žuvys perkeliamos, vandens sluoksnis sumažinamas iki 5-15 cm, kai kurie akvariumistai užtamsina akvariumą. Inkubacinis periodas 1-2 paros. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Ch. Štalknechtas pažymi, kad mažyliai blogai perneša perkėlimą su sieteliu. Subręsta 8-12 mėn.

0 0 1689 19 balandžio, 2015 Nematobrycon šeima balandžio 19, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE