Akvariumo priežūra: Kaip teisingai prižiūrėti akvariumą pirmąjį mėnesį?
Posted by

Akvariumo priežūra: Kaip teisingai prižiūrėti akvariumą pirmąjį mėnesį?

Kaip teisingai prižiūrėti akvariumą pirmąjį mėnesį?

Taigi, pirma, ką turėtų suvokti pradedantysis akvariumistas – akvariumas tai ne šiaip tik indas su vandeniu ir žuvimis, o visas mikrokosmosas, kuriame kas sekundę vyksta tūkstančiai biologinių ir cheminių procesų. Bet kuris akvariumas – tai ne tiktai žuvys, augalai ir sraigės, bet dar ir žmogaus akiai nematomi gyventojai: bakterijos, grybeliai, augalų sporos ir kiti mikroorganizmai. Galima sakyti, kad akvariumas – tai beveik uždara biologinė sistema, kurią sukuria ir sureguliuoja žmogus. Bet kurios akvariumo priežiūros pagrindas yra pasiekti pastovios biologinės pusiausvyros, taip vadinamo biobalanso.

Kaip teisingai prižiūrėti akvariumą pirmąjį mėnesį?

Akvariumo biobalansas – tai tokia akvariumo gyvenimo faktorių visuma, kurios pasiekus, akvariumas pradeda veikti, kaip viena visuma, kaip gerai sureguliuotas laikrodžio mechanizmas. Akivaizdu, kad biobalanso pagrindas yra organiškas visų povandeninio pasaulio gyventojų sugyvenimas, pradedant žuvimis ir augalais, ir baigiant mikroorganizmais. Tačiau negalima pamiršti ir apie žmogiškąjį faktorių, tai yra mūsų su Jumis poveikį šiai sudėtingai ir dar ne iki galo ištyrinėtai sistemai.

Iš to kas jau pasakyta, galima daryti išvadą, kad pirmoji pradedančiojo akvariumisto užduotis yra biologinės pusiausvyros sukūrimas savo „jauname akvariume“. Kaip tai padaryti? Viskas gana paprasta ir ne taip baisu, kaip apie tai neretai rašoma. Laikantis žemiau nurodytų taisyklių, Jūs pasieksite sėkmę ir efektyviai sureguliuosite balansą. Visos rekomendacijos patikrintos, ir visi jų besilaikantieji pasiekė teigiamų rezultatų. Tačiau Jūs visuomet turėtumėte prisiminti, kad dviejų vienodų akvariumų nebūna. Todėl jūs turėtumėte išmokti taikytis taisyklių suvokdami individualius savo akvariumo ypatumus.

Taigi, štai rekomedacijos:

901694078Pirmąjį mėnesį reikėtų kuo rečiau „judinti“ akvariumą ir keisti jame vandenį.

Dažna pradedančiojo akvariumisto klaida yra pernelyg skrupulingas požiūris į akvariumo priežiūrą. Jis pradeda kas savaitę, o kartais ir kas dieną valyti akvariumą, keisti vandenį, valyti gruntą, plauti akvariumo filtro kempines. Atrodytų – tai teisingi veiksmai?! Kuo švariau, tuo geriau! Tačiau jauname akvariume toks perdėtas aktyvumas priveda prie visai priešingų rezultatų – akvariumistas visomis savo išgalėmis trukdo nusistovėti biologinei pusiausvyrai. Pirmiausia, tokia aktyvi veikla trukdo iššaugti naudingųjų bakterijų kolonijoms, kurios iš akvariumo pašalina kenksmingas medžiagas – žuvų atliekas, mirusias organines liekanas, jų įrimo produktus, nuodus (amoniaką, nitritus ir nitratus.)

Kokie gi tuomet būtų teisingi veiksmai?

– Pagal bendras taisykles apgyvendinti akvariumą žuvytėmis reikėtų maždaug po mėnesio po paleidimo, tai yra po to, kai susikurs balansas. Tačiau, daugelis pradedančiųjų akvariumistų bando greičiau „peršokti“ šį etapą, kadangi smalsumas, susidomėjimas ir didelis noras kuo greičiau turėti gražų akvariumą su žuvytėmis nugali prieš teisingus patarimus. Rekomenduojama paleidžiant akvariumą pasodinti augalus, po to po savaitės įleisti pirmąsias žuvytes, pavyzdžiui, sraiges ir porą dugninių žuvų (koridorusų, ancitrusų), kadangi manoma, kad dugninės žuvys geriau atlaiko negatyvius faktorius. Ir jau po to, į mėnesio pabaigą rimtai susimąstyti apie pirmųjų pagrindiniu akvariumo gyventojų pirkimą.

– Reikia stengtis pirmąjį mėnesį nekeisti vandens akvariume. Arba keisti tik tokiose situacijose, kai tai yra būtina (pavyzdžiui, po žuvų gydymo kai kuriomis priemonėmis ir t.t.). Esant įprastoms sąlygoms maksimumas, ką galima daryti su vandeniu – tai papildyti akvariumą tiek, kiek vandens yra išgaravę.

– Tiktai lengvas tvarkymas! Pirmąjį akvariumo gyvavimo mėnesį reikėtų minimaliai kištis į jo gyvenimą. Pakanka apsiriboti sienelių valymu ir mirusių organinių liekanų surinkimu (atplyšusių augalų lapų ir t.t.). Geriau nevalyti grunto ir dugno. Gruntas akvariume – labai svarbus sistemos komponentas, būtent jame apsigyvena ir veisiasi naudingųjų bakterijų kolonijos, kurios, kaip minėjome, atsako už žuvų išmatų perdirbimą. Būtent primąjį mėnesį įvyksta šių bakterijų būtinojo kiekio atsiradimas. Dažnas akvariumo dugno valymas šiuo periodu sukelia, pirmiausia, tai, kad Jūs dirbtinai sumažinsite bakterijų apkrovą (iš esmės atimsite iš jų maistą ir sulėtinsite jų veisimosi tempą, o antra, mechaniškai pašalinsite ir taip nedideles bakterijų kolonijas iš grunto.Kaip teisingai prižiūrėti akvariumą pirmąjį mėnesį?

– Dažnas akvariumo filtro valymas pirmosiomis savaitėmis po paleidimo, taip pat kaip ir grunto valymas, pavojingas būtent tuo, kad Jūs pašalinsite naudingąsias bakterijas, kurios bando apsigyventi filtruojančiuose elementuose (kempinėje ir t.t.). Galima atsargiai plauti mechanines dalis, šlangelius ir korpusą, tačiau, tuo pačiu, neliečiant kempinių ir kitų filtruojančių medžiagų, kadangi juose, taip pat kaip ir grunte veisiasi naudingųjų bakterijų kolonijos, tai yra kempinės ir kitos filtruojančios priemonės atlieka ne tiktai mechaninio vandens išvalymo funkciją, bet ir biologinę. O kruoštus filtruojančių elementų plovimas po kranu, tuo labiau su kokia nors švarinimo priemone, atveda prie pilno naudingųjų bakterijų sunaikinimo.

Jeigu filtro kempinės yra labai užterštos, teisingas veiksmas būtų jų kruoštus plovimas ir skalavimas kibirėlyje su akvariumo vandeniu! Tokiu atveju, Jūs mažiausiai pakenksite naudingąjai mikroflorai ir, tuo pat metu, išvalysite užsiteršusią kempinę nuo purvo. Nesistenkite atkurti pirmapradę kempinės švarą – pakanka pašalinti tik dalį ant jos esančios organikos.

Taip pat yra naudinga naudoti startinę akvariumo chemiją, apie kurią plačiau mes pakalbėsime sekančiame straipsnyje. Tarp akvariumo mėgėjų vyrauja nuomonė: „Kam naudoti startines priemones, juk ir taip viskas susitvarkys!“ Žinoma, gamta viską numatė… Ir netgi tai, kad mažame Jūsų namų tvenkinyje su laiku viskas savaime susireguliuos. Tačiau nepamirškime to, kad maždaug antrąją-trečiąją akvariumo gyvenimo savaitę prasideda nuodingųjų daugumai akvariumo gyventojų medžiagų koncentracijos pikas – amoniako/amonio (NH3/NH4), nitritų (NO2), ir nitratų (NO3). Ir atsakymas į klausimą: Kaip mūsų naujajam ir mylimajam akvariumui padėti susitvarkyti su šiais nuodais?“ bus keleto specialių priemonių naudojimas. Akvariumo priemonės – tai „mūsų instrumentai“, su kurių pagalba mes galime paveikti vienokią ar kitokią blogą situaciją. Teisingas priemonių naudojimas atneša tiktai gerą!

Rekomenduojama naudoti ne tiktai startinę, įvarių prekės ženklų chemiją, bet ir išanalizuoti fitoterapijos klausimą akvariume.

Užbaigti šį straipsnį norisi auksine taisykle „Akvariumas nemėgsta staigių judesių“! Tai nereiškia, kad Jūsų akvariumas turėtų sustingti. Ne! Visas akvariumistikos puikumas yra mokymąsis, eksperimentavimas, novatoriškumas, bet visi jie turėtų vykti palaipsniui. Skirkite laiko akvariumui, žiūrėkite į jį su meile, ir jis atsidėkos Jums tuo pačiu.

Šaltinis: fanfishka.ru

0 0 2627 11 kovo, 2016 Akvariumų priežiūra kovo 11, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE