Herotilapia multispinosa
Posted by

Herotilapia multispinosa

Herotilapia multispinosa

Gyvena Centrinėje Amerikoje (nuo Nikaragvos iki Panamos).

Herotilapia multispinosa patino kūno ilgis iki 12 cm, patelė mažesnė.

Kūnas pailgas, aukštas, iš šonų suplotas. Nugaros pelekas ilgas.

Ch. Frėjus taip aprašo žuvies išvaizdą: “Gelsvai-pilka, su amžiumi, priklausomai nuo nuotaikos, tampa ryškesnė arba blankesė išilginė juosta, kurios viršutinioji dalis susideda iš daugybės geltonos spalvos taškelių, o apatinė, ypatingai prižiūrint palikuonis,- ryškiai juodos spalvos. Apatinis kūno trečdalis pakaitomis nuspalvints žaliai, žydrai arba violetine spalvomis. Piešinys iš vertikalių juostų pas jaunas žuvytes pranyksta lytiškai subręndus ir vėliau atsiranda tik pas žuvis, kurios grupėje užimą žemesnį rangą.

Pas patiną nugaros ir analinis pelekai ilgesni, nei pas patelę.

J. Beilisas pažymi žuvų gebėjimą greitai keisti spalvą ir išskiria 8 skirtingus spalvingumo variantus:

1. “Neutralus”. Nugara ir akis blankiai-rudi, pilvas sidabriškai-baltas, vertikalios juostos neaiškios. Šios spalvos būdingos izuoliuotai žuviai.

2. “Dvi dėmės”. Pagridinė spalva, kaip ir pas “neutralų” variantą. Akys blizga labiau, ant šono matosi 2 ryškios dėmės. Šis piešinys būdingas žuvims esančioms grupėje arba jaunų žuvų būrelyje.

3. “Blankus”. Nugara labai blanki, akies apvadas tamsiai-rudas arba beveik be blizgesio, pilvas baltas. Ant nugaros skersinės juostos, o dėmės ant kūno vidurio ryškios. Piešinys būdingas žuviai bėgant nuo plėšrūno ir po to, kai ji nejudėdama guli ant grunto.

4. “Juostuotas”. Pagrindinė spalva auksiniai-geltona, plyti iki pelekų vidurio, tokios pat spalvos akis, ant pilvo yra blankiai-žydri žvynai, per kūno vidurį juodos, ryškiais konturais dėmės iš kurių susidaro juostų piešinys. Nugaros ir analinis pelekai su juodu apvadu. Nugaros pelekas blizgantis, žydras. Pirmieji pilvo peleko spinduliai juodi. Piešinys būdingas patinui, užimančiam teritoriją, nerštui pasiruošusiai patelei ir porai arba vienai žuviai, iš kurios buvo atimti palikuonys.

5. “Išplaukiančios dėmės”. Šis piešinys labai panašus į “juostuotą” piešinį iki apatinio balkšvo pilvo ketvirtadalio, be to dėmės spalva į jį pereina. Pilvo pelekas tamsus. Piešinys būdingas patinui, ginančiam savo teritorją, o taip pat žuvims, saugančioms ikrus ir palikuonis.

6. “Apjuostasis”. Pagrindinė spalva, kaip ir “juostuotojo” piešinio, bet dėmės vidurį kūno blankesnės, ir sudaro skersinių juostų įspūdį. Pilvo pelekas tamsus. Tai konkuruojančių patelių spalvinis piešinys.

7. “Užtamsintas”. Pagrindinė spalva, kaip pas “juostuotą” piešinį, bet ryškiai matomos prie nugaros esančios skersinės juostos pranyksta ties pilvu ir apatinė jo pusė atrodo beveik juoda. Pilvo pelekas juodas, nugaros pelekas tamsesnis nei kūno spalva. Tai piešinys tėvų, besirūpinančių palikuonimis.

8. “Tamsus”. Visos juostos ir dėmės labai tamsios ir plačios, atrodo, kad žuvis beveik juoda. Tokia yra tų žuvų spalva, kurios yra persekiojamos kitų stipresnių žuvų ir laikomos mažame akvariume.

Tai taikios, ramios, teritorinės žuvys, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose, mažai rausiasi grunte, pritrūkus augalinio maisto apvalgo augalus. Kaip pastebi M. Šapiro, puodynėse ir kitose slėptuvėse nesislepia, o slepiasi tarp augalų. M. Pchauf rašo, kad patino teritorijos dydis priklauso nuo akavariumo dydžio ir jo vidinės tvarkos. Taip, bendrame 260 l akvariume, su vienu dideliu akmeniu pora gynė savo teritoriją 60 cm diametru, įdėjus antrą akmenį žuvys teritoriją sumažino iki 30 cm, o gausiai apsodintame 80 l akvariume teritorija buvo 20 cm diametro. Vanduo: 22-27 C, dH 5-25, pH 6,5-8,5. Maistas: augalinis, gyvas, pakaitalai.

Nerštas poroje, gali vykti ir bendrame akvariume. Patelė ant plokščio akmens padeda iki 1000 ikrelių. Tėvai saugo ikrus ir palikuonis. Inkubacinis periodas 3-5 paros, mažyliai plaukioja po 5-7 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta 8-10 mėn.

0 0 1166 21 gegužės, 2015 Herotilapia šeima gegužės 21, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE