Hemigrammus hyanuary – Žaliasis neonas arba Kostelo
Posted by

Hemigrammus hyanuary – Žaliasis neonas arba Kostelo

Hemigrammus hyanuary

Žaliasis neonas arba Kostelo (Hemigrammus hyanuary) gyvena Amazonės upės baseine.

Kūnas šiek tiek pailgas, stipriai suplotas iš šonų. Šoninė linija nepilna. Turi mažą riebalinį peleką. Analinis pelekas ilgesnis negu nugaros.

Kūno ilgis iki 4 cm.

Viršutinė kūno dalis nuo gelsvai iki žaliai-alyvinės spalvos, apatinė – žaliai-sidabrinė. Nuo žiaunų dangtelio išilgai yra blizganti žalia arba ruda juosta, kuri baigiasi prie uodegos kryžiaus formos piešiniu, esančiame ant raudonai-auksinės spalvos blizgančios dėmės. Pelekai bespalviai.

zelenŽuvys judrios, plaukioja viduriniame vandens sluoksnyje, tačiau neretai pakyla prie paviršiaus.

Galima laikyti bendrame akvariume su užtamsintomis vietomis. Geriau su gyvybingomis žuvimis. Nemėgsta staigaus apšvietimo pasikeitimo. Vanduo: 23-25 C, dH iki 15, pH 7,5. Maistas: gyvas, papildomai – augalinis, pakaitalai.

Neršto akvariumas su tinkleliu ant dugno ir augalais. Vanduo: temperatūra 2-3 C ir aukštesnė nei laikymo, dH iki 5, KH iki 1, pH 6-6,5, vandens lygis 15-20 cm. Pateles ir patinus prieš nerštą dvi savaites reikia laikyti atskirai. Nertštui paparastai naudojama pora arba grupė žuvų. Neršdama, paprastai ryte, patelė padeda apie 200 ir daugiau ikrų. Po neršto žuvis reikia perkelti, akvariumą užtamsinti, vandens lygį sumažinti iki 10 cm. Inkubacinis periodas 1-2 paros, mailius pradeda plaukti po 2-6 parų. Apšvietimas turėtų būti silpnas. Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės. Lytiškai subręsta 6-10 mėn.

Žuvų porą nerštui atrinkti sudėtinga, todėl sodinama grupė su daugiau patinų. Neršto akvariumas nuo 40 cm ilgio. Vanduo nerštui geriausias būtų dH iki 2.

 

0 0 1953 21 balandžio, 2015 Hemigrammus šeima balandžio 21, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE