Hemichromis fasciatus
Posted by

Hemichromis fasciatus

Hemichromis fasciatus

Hemichromis fasciatus gyvena vakarinėje Afrikos dalyje nuo Senegalo iki Kongo. Gyvena visų tipų vandens telkiniuose, taip pat ir su sūroku vandeniu.

Kūno ilgis iki 30 cm, akvariume iki 18 cm.

Kūnas pailgas, gana aukštas, iš šonų suplotas. Nugaros pelekas ilgas.

Nugaros ir pilvo profiliai beveik vienodai išlenkti. Burna galinė. Lūpos storos, išpūstos.

Nugara alyvinė, šonas geltonas su žalsvu atspalviu, kūno apačia purvinai-blatos iki gelsvos spalvos. Ant žiaunų dangtelio žaliai-žydra dėmė, ant šono keletas tamsių didelių dėmių. Pelekai žalsvi arba gelsvi.

Neršto metu kūnas įgauna ryškų auksinį blizgesį, apačia tampa raudona, ant šono atsiranda penkios didelės blizgančios juodos dėmės, tarp kurių eilės mažesnių. Patinas liknesnis, patelė mažesnė.

Žuvys agresyvios, rausiasi grunte, būtinos slėptuvės. Tai grobuonys. Ch. Frėjus rašo, kad jaunikliai gali peštis tarpusavyje net iki mirties.

Žuvys teritorinės, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Geriau laikyti rūšiniame akvariume su kietalapiais augalais, apsaugotais nuo išrovimo, o taip pat plokščiais akmenimis ir šakomis. Vanduo: 22-26 C, dH iki 20, pH 6,8-7,5., kas savaitę reikia pakeisti 1/4 akvariumo vandens tūrio. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas porinis (porai geriau duoti susikurti iš grupės jaunų žuvų), gali vykti ir paprastame akvariume. Stimuliuoja nerštą vandens pakėlimas 2-3 C ir dalinis vandens pakeitimas. Ikrus (iki 500 vnt.) paprastai padeda ant plokščios akmens. Tėvai prižiūri ikrus ir palikuonis ir tuo metu tampa agresyvūs. Inkubacinis periodas 1-5 paros, mažyliai plaukioja po 4-6 parų. Pradinis maistas: ciklopo naupilijos, nematodai.

0 0 800 15 kovo, 2016 Hemichromis šeima kovo 15, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE