Chromis gražuolis – Hemichromis bimaculatus
Posted by

Chromis gražuolis – Hemichromis bimaculatus

Hemichromis bimaculatus

Hemichromis bimaculatus gyvena Kongo, Nilo ir Nigerio upių baseinuose. Kūno ilgis iki 15 cm.

Dydis, forma ir kūno spalva stipriai varijuoja dėl didžiūlės paplitimo sryties.

Nugara tamsiai-alyvinė, šonas žalsvas iki šviesiai-alyvinio, pilvas su raudonu atspalviu, per kūno vidurį juoda dėmė. Ant žiaunų dangtelio krašto juodai-žydra dėmė. Ant šono eilės blizgančių žaliai-žydrų dėmelių, pereinančių ant pelekų. Kartais atsiranda blanki tamsi išilginė ir kelios skersinės juostos. Nugaros pelekas raudonos splavos. Analinis, pilvo ir krūtinės pelekai šviesiai – alyviniai. Uodegos peleko pagrindas tamsiai-alyvinis, vidurys šviesesnis, kraštai-raudoni.

Paprastai šių žuvų spalvos labai kinta priklausomai nuo jų gyvenimo vietos.

Tai grobuonys, agresyvios, nepakenčia įsiveržimo į jų teritoriją, nors sutinkamos ir daugiau ar mažiau taikios žuvys. 

Stipriai kapstosi grunte.

Kūnas pailgas, gana aukštas, iš šonų suplotas. Nugaros pelekas ilgas.

Žuvys teritorinės, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose, agresyvumo lygis priklauso nuo rūšies ir yra individualūs. Geriau laikyti rūšiniame akvariume su kietalapiais augalais, apsaugotais nuo išrovimo, o taip pat plokščiais akmenimis ir šakomis. Vanduo: 22-26 C, dH iki 20, pH 6,8-7,5., kas savaitę reikia pakeisti 1/4 akvariumo vandens tūrio. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas porinis (porai geriau duoti susikurti iš grupės jaunų žuvų), gali vykti ir paprastame akvariume. Stimuliuoja nerštą vandens pakėlimas 2-3 C ir dalinis vandens pakeitimas. Ikrus (iki 500 vnt.) paprastai padeda ant plokščios akmens. Tėvai prižiūri ikrus ir palikuonis ir tuo metu tampa agresyvūs. Inkubacinis periodas 1-5 paros, mažyliai plaukioja po 4-6 parų. Pradinis maistas: ciklopo naupilijos, nematodai.

0 0 2078 16 kovo, 2016 Hemichromis šeima kovo 16, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE