Gyvosios dulkės mailiui – veisimas namų sąlygomis
Posted by

Gyvosios dulkės mailiui – veisimas namų sąlygomis

Gyvosios dulkės

Gyvosios dulkės mailiui – veisimas namų sąlygomis

Įsigydamas akvariumą ir jame laikydamas žuvis, pradedantysis akvariumistas, paprastai nesusimąsto, o kas gi bus toliau.

O toliau, kaip taisyklė, vyksta štai kas.

Pas daugelį, geromis sąlygomis laikant akvariumines žuveles, anksčiau ar vėliau, žuvys pradeda neršti ir Jūsų namų vandens telkinyje nelauktai atsiranda mailius. Ir tuomet kyla klausimas, o kuo gi maitinti šiuos mažus akvariumo gyventojus, ypatingai pirmosiosmis jų gyvenimo dienomis?

Kaip Jūs jau supratote, aš ne buvau išskirtinis ir man taip pat kilo šis klausimas. Teko perskaityti daug informacijos, kad išspręsti šią problrmą. Ir štai šiandien, aš norėčiau pasidalinti savo patirtimi.

Sausas maistasŠiuo metu, zoo parduotuvėse galima rasti įvairių sausų maistų, taip pat ir skirtų mailiui. Būtent jais aš ir naudojausi. Atrodytu viskas, klausimas išspręstas…, tačiau tai ne tiesa. Koks geras bebūtų sausas pirktinis maistas skirtas mailiui, gyvas maistas visuomet bus naudingesnis ir geresnis. Sausųjų maistų, tokių, kokie yra parduodami, duoti mailiui negalima, juos pirma reikia gerai sumalti į dulkes ir duoti minimaliomis porcijomis, kad maistas būtų pilnai suvalgomas ir negadintų vandens, o taip ne visada pavyksta. Mailių reikia maitinti 6-8 kartus per parą. Pripažinkime, kad tai ne labai patogu, juo labiau, kai yra dar ir kitų pareigų, pavyzdžiui, eiti į darbą :). O kaip gi su gyvu maistu? Straipsniuose apie žuvų veisimą rašoma, kad pradinis žuvų maistas yra taip vadinamos gyvosios dulkės (infuzorijos).

Infuzorijos

Infuzorijos

Kas gi tos gyvosios dulkės? O tai yra ypač maži mikroorganizmai, tarp kurių yra ir infuzorijos. Prie infuzorijų tipų priskiramos apie 6000 rūšių, kurių viena yra infuzorija klumpelė (Paramaecium Caudatum).

Infuzorija klumpelė (Paramaecium caudatum) – paprasčiausias vienaląstis “gyvūnas”, jos dydis nuo 0,1-0,3 mm. Maitinasi ji bakterijomis. Dauginasi dalindamasi į dvi dalis – maždaug kartą per parą, esant 24-26 C laipsnių temperatūrai. Jas laikyti galima bet kokiuose stikliniuse induose kambario temperatūroje visus metus. Būten jas mes ir apžvelgsime kaip pradinį mailiaus maistą. Yra daugybė receptų ir veisimo būdų šieno, mielių, džiovintų vaisių, daržovių, pieno pagrindu ir t.t. Aš gi papasakosiu apie patį lengviausią, mano manymu, veisimo būdą, kurį aš naudojau praktikoje.

Tam mums prireiks inkobatoriaus infuzorijoms – tiks plastikinis arba stiklinis indas nuo trijų litrų talpos. Įpilame ten 2-2,5 l virinto kambario temperatūros vandens, įdedame džiovintos banano žievės gabalėlį ir įlašiname penkis lašus pieno. Dabar telieka įleisti infuzorijas. Jų galima gauti pas pažįstamus patyrusius akvariumistus, uštenka vos keleto lašelių. Na, o aš tokios galimybės neturėjau, todėl pasėmiau stiklinę vandens iš akvariumo ir įpyliau į stiklainį – akvariumo vandenyje jau yra kažkoks kiekis infuzorijų. Po to, ne visiškai uždengiau stiklainį maišeliu ir pastačiau į šešėlį – po stalu. Štai ir viskas!

Kitą dieną mano stiklainis tapo drumzlinas, kas parodo, kad jame pradėjo veistis bakterijos, kuriomis kaip tik ir maitinasi infuzorijos. Kaip jau minėta anksčiau, infuzorijos dauginasi dalindamosis į dvi kartą per parą, todėl, jų skaičius kasdiena dvigubėja. Maždaug po savaitės stiklainis praskaidrėjo ir aš pamačiau didelį būrį judančių baltų taškelių – kas ir yra infuzorijos. Galima pradėti jomis maitinti mailių, tačiau pradžiai aš paruošiau dar vieną stiklainį su gyvosiomis dulkėmis, panaudojęs jau esamą infuzorijų koliniją.

Infuzorija klumpele

Infuzorija klumpele

Maitinimui gyvomis dulkėmis aš naudojausi paprastu dviejų kubų medicininiu švirkštu. Paimdavau stiklainį iš šešėlio – kol visos infuzorijos budavo paviršiuje, nuo paviršiaus jas atsargiai susiurbdavau į švirkštą ir įpildavau tiesiai į akvariumą, kuriame gyvena mailius. Stenkitės nesudrumsti vandens stiklainyje, kad į akvariumą nepatektų per didelis kiekis bakterijų, tai gali blogai paveikti mailių, netgi gali jį pražudyti. Naudojant skysti su gyvosiomis dulkėmis, būtina stiklainį reguliariai papildyti šviežiu virintu kambario temperatūros vandeniu arba atsistovėlusiu vandeniu iš akvariumo tiek kiek rekia. Taip pat, reikėtų nepamiršti maitinti infuzorijų kas 2-3 dienas, 3-4 lašais pieno. Be bananų žievės ir pieno galima taip pat dėti ir kitus maistinius ingridientus, pavyzdžiui daržovių odeles ar (arba) džiovintus vaisius ir t.t. Kuo įvairesni šie ingredientai, tuo maistingesnės gyvosios dulkės.

Norėčiau perspėti! Nepadauginkite ingredientų, nes vanduo gali būti persotintas. O tokiomis sąlygosmis infuzorijos gali žūti.

Gyvųjų dulkių dėka aš galėjau sumažinti mailiaus maitinimus iki trijų kartų per dieną, infuzorijos yra pilnai suvalgomos, vanduo inkubatoriniame akvariume negenda, mailius greičiau auga ir vystosi.

Mailiui augant, galima jį pratinti prie didesnio gyvojo maisto. Na štai ir viskas. Visiems sėkmės!!!

Informacija versta iš FanFishka.ru
Straipsnio autorius Aleksėjus Nikonorovas

 

Taip atrodo infuzorijos (Video)

0 0 1180 19 vasario, 2017 Žuvyčių maitinimas vasario 19, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE