Gupijos (Poecilia reticulata)
Posted by

Gupijos (Poecilia reticulata)

 

Gupijos

Gupijos (Poecilia reticulata) gyvena šiaurinėje Pietų Amerikos dalyje ir Barbadoso bei Trinidado salose. Dėka dirbtinės aklimatizacijos paplito visuose kontinentuose.

Gamtinės formos patinėlio ilgis iki 3 cm, patelės – iki 6 cm. Selekcinių formų patinėlis būna iki 4,5 cm, patelė – iki 8 cm.

GupijosPatino kūnas pailgas, lieknas, kiek suplotas iš šonų. Patelės kūnas taip pat pailgas, su labiau suplota galine dalimi.

Gamtinės formos patinas pilkai-alyvinis su įvairiaspalviais taškeliais ir dėmėmis, patelė – pilka su žalsvu, alyviniu arba melsvu spalvų persiliejimu.

Yra daug selekcinių formų, besiskiriančių spalva ir pelekų formomis.Gupijos

Tai taikios žuvys, plaukiojančios viršutiniame vandens sluoksnyje, galinčios iš jo iššokti.

Galima laikyti bendrame, uždengtame akvariume, veislines geriau yra laikyti didelėmis grupėmis rūšiniame akvariume. Vanduo: 20-28 C, dH 3-30, pH 6,5 – 8,5, veislinėms: 25-28 C, dH 8-15, pH 7-7,5. Vandenį patartina keisti kasdien po nedaug, nes keičiant vandenį dideliais kiekiais pas patinus skilinėja didieji pelekai. Maistas: gyvas, augalinis (taip pat ir dumbliai), pakaitalai.

Patinėlis turi gonopodijų. Gupijos
Ikrai apvasinami patelės kūne ir jį palieka pilnai susiformavęs mailius, kuris iš karto valgo maistą.

Neršia bendrame akvariume. Žuvys suėda mailių, todėl patelę prieš neršiant paprastai atskiria į atskirą akvariumą apsodintą augalais ir plaukiojančiais augalais, tarp kurių slepiasi mailius.

GupijosNėštumas trunka 4-6 savaites. Gimdymo priartėjimą parodo beveik stačiakampis pilvas ir stiprus taip vadinamos nėštumo dėmės patamsėjimas šalia analinės angos. Po vieno apvaisinimo patelė gali neršti keletą kartų. Ji išneršia iki 180 mažylių. Pradinis mailiaus maistas: infuzorijos, verpetės. Lytiškai subręsta 3-5 mėnesių.

 

Video: Youtube.com

0 0 5642 15 balandžio, 2015 Poecilija šeima balandžio 15, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE