Gružlys (Gobio gobio arba gobio fluviantilis)
Posted by

Gružlys (Gobio gobio arba gobio fluviantilis)

Gružlys (Gobio gobio arba gobio fluviantilis)

Gružlys gyvena Europoje (išskyrus Italiją, Norvegiją ir Škotiją), Vidurinėje Azijoje, Vakarų Sibire iki Jenisėjaus upės, Amūro upės baseine ir Kinijoje. Gyvena pratekančiuose vandens telkiniuose, ežeruose su švariu vandeniu, ant nelygaus dugno arba tarp akmenų.

Kūno ilgis iki 20 cm, akvariume iki 15 cm.

Kūnas ištemptas į ilgį, apvalainas, galinėje dalyje kiek suplotas iš šonų, nugaros profilis kiek išlenktas. Burna apatinė, turi vieną porą ūsiukų.

Pagrindninė spalva pilkai-žalia iki žaliai-rusvos, su tamsiomis dėmėmis, pilvas sidarbinis su raudonu atspalviu, uodegos pelekas ir nugaros pelekas gelsvi su tamsių dėmelių eilėmis, likusieji pelekai pilkšvi, šviesiai-geltoni arba rausvi.

Neršto metu pas patelę ant galvos ir priekinėje kūno dalyje matosi balti taškeliai.

Tai taikios, būrinės žuvys, mėgstančios švarų ir daug deguonies prisotintą vandenį. Noriai plaukioja prieš srovę. N. Zolotnickis rašo: “Akvariume gyvena gerai, tačiau geriau tos, kurios pagautos žiemą; pagautos vasarą, ypatingai ant kabliuko, greitai nyksta. Sugauti lengva pačiam. Imamas ąsotis su šone išdaužta skyle ir, įdėjus į jį kokio nors masalo, nuleidžiamas ant dugno. Pajutę masalą, gružliai įlendą į jį.

Galima laikyti bendrame akvariume. Gruntas – švarus smėlis ir akmenys, vietomis apaugęs augalais. Vanduo: 5-20 C, dH 10-20, pH 7-7,5. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Nerštą stimuliuoja šaltas žiemojimas esant 5-10 C. Neršto akvariumas nuo 90 cm ilgio grupei žuvų (5 patelėms ir 15 patinų), kuriame gruntas suberiamas įstrižai nuo vienos šoninės sienelės (grunto storis 3-4 cm) link kitos (grunto storis 20 cm), vietomis augalai. Aeracija, filtracija. Nerštas nuo balandžio pabaigos iki birželio ir vyksta keletą dienų. Ikrai pritvirtinami prie smėlio ir augalų. Po neršto žuvis reikia iškelti. Inkubacinis periodas apie 7 paras esant 18-20 C. Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės. Nerštui galima naudoti žuvis nuo 8 cm.

0 0 1592 06 gegužės, 2015 Gobio šeima gegužės 6, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE