Geophagus brasiliensis – Braziliškas Geofagusas
Posted by

Geophagus brasiliensis – Braziliškas Geofagusas

Braziliškas Geofagusas (Geophagus brasiliensis) 

Gyvena pietryčių Brazilijos iki La-Platos didelėse upėse, kuriose yra daug slėptuvių.

Geophagus brasiliensis kūno ilgis iki 30 cm, akvariume paprastai iki 15 cm.

Pagrindinė kūno spalva pilkai-geltona iki raudonai-rudos. Kiekvienas žvynas su blizgančia žydrai-žalia dėmele. Neporiniai pelekai geltonai-žali arba rudi su raudonomis, geltonomis, žydromis, žaliomis arba sidabrinėmis dėmelėmis. Neršto metu ant šono matosi didelė apvali juoda dėmė, o per akį tęsiasi juoda juosta.

Pas patiną nugaros ir analiniai pelekų galai užaštrinti.

Kūnas kiek pailgas, palyginus neaukštas, stipriai suplotas iš šonų, nugaros profilis išlenktas labiau, nei pilvo. Galva didelė. Nugaros pelekas ilgas.

Šios žuvys yra teritorinės, išrankios kai renkasi porą. Geriausia poroms leisti susidaryti pačioms iš jaunkilių grupelės. Laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Rausiasi grunte.

Galima laikyti bendrame akvariume, tačiau geriau rūšiniame poromis. Gruntas iš nesmulkaus smėlio, gali būti kietalapiai augalai su trumpais stiebais, apsaugoti nuo iškapstymo akmenimis arba pasodinti į gruntą užkastus vazonus, iš viršaus pridengtus akmenimis. Turėtų būti plaukiojančių augalų ir būtinai olos, o taip pat plokšti akmenys. Vanduo: 20-25 C, dH 6-32, pH 6,5-7,8, būtina kas savaitę pakeisti dalį vandens, reikalingas filtras, ypatingai žuvims stipriai kapstančioms gruntą. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Žuvys kartais stipriai rausiasi grunte, patinai labai agresyvūs gindami teritoriją. Iš suaugusių žuvų sunku sukurti porą. Nerštui nepasiruošusią patelę patinas gali persekioti ir netgi nužudyti, todėl patinas turėtų būti jaunesnis ir mažesnis už patelę.

Nerštas tiek bendrame, tiek ir neršimo akvariume nuo 60 cm ilgio su lygiais akmenimis ir olomis. Žuvys deda ikrus ant esančio šešėlyje tvirto paviršiaus, prieš tai nuvalydami jį nuo nešvarumų. Vanduo: 25-28 C, dH iki 10, pH 6-7,2. Paprastai ikrus (o jų būna iki 1000 vnt.) prižiūri patelė, jeigu prasideda peštynės, tai patinas pašalinamas. Inkubacinis periodas 3-6 paros, mažyliai plaukia po 7-10 parų. Pradinis maistas: verpetės, ciklopo naupilijos, nematodai. Lytiškai subręsta 7-11 mėn.

0 0 1056 17 gegužės, 2015 Geophagus šeima gegužės 17, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE