Hyphessobrycon bifasciatus – Geltonoji tetra
Posted by

Hyphessobrycon bifasciatus – Geltonoji tetra

Hyphessobrycon bifasciatus

Geltonoji tetra (Hyphessobrycon bifasciatus) gyvena pietryčių Brazilijos vandens telkiniuose.

Kūno ilgis iki 4,5 cm.

Kūnas šiek tiek aukštas, iš šonų suplotas.

Pagrindinė kūno spalva pilkai arba žaliai-geltona, su sidarbiniu blizgesiu, susijaudinusios gali tapti citrininės-galtonos spalvos. Už žiaunų dangtelio vertikliai išsidėsčiusios tamsios dėmės. Ant užpakalinės kūno dalies viena po kitos išsidėsčiusios tamsios dėmės.

Pas patiną pelekai geltoni, analinis pelekas su siauru raudonai-rudu kraštu, analinio ir nugaros peleko galiukai balti. Pas patelę pelekai pilkai-geltoni, uodegos peleko pagrindas raudonas.

Žuvys laikosi viduriniame vandens sluoksnyje, trūkstant augalinio maisto gali nuvalgyti minkštasias augalų dalis, kiek agresyvios, mėgsta tekantį, deguonies prisotintą vandenį.

Laikant akvariume vienam patinui turėtų būti keletas patelių. Ch. Benšas rašo apie galimybę laikyti tokiame vandenyje: dH 30, pH 5,8-,8. Maistas: augalinis, gyvas, pakaitalai.

Galima laikyti bendrame akvariume su augalais ir pakankamai vietos plaukioti. Vanduo: 23-25 C, dH 5-15, pH 6-7,5.

Nerštas poroje arba grupėje. Neršto akvariumas su tinkleliu ant dugno, ant jo smulkialapiai augalai su ilgais stiebais. Vanduo: temperatūra 2-3 laipsniais aukštesnė, nei laikant (25-27 C), dH iki 4, KH iki 1, pH 6-6,8, vandens lygis 10-15 cm. Patinus nuo patelių savaitę prieš nerštą reikia laikyti atskirai. Nerštas paprastai vyksta ryte. Po neršto žuvis reikia iškelti, akvariumą užtamsinti. Inkubacinis periodas 1-2 paros, mažyliai pradeda plaukti po 3-5 parų. Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės. Lytiškai subręsta: 8-12 mėn.

Kai kurie akvariumistai pažymi, kad po neršto patinas saugo ikrus.

 

0 0 1149 23 balandžio, 2015 Geltonoji tetra (Hyphessobrycon bifasciatus), Hyphessobrycon šeima balandžio 23, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE