Formoza (Heterandria formosa Agassiz)
Posted by

Formoza (Heterandria formosa Agassiz)

Formoza

Formoza (Heterandria formosa Agassiz) gyvena Pietų Karolinos valstijoje, Džordžijoje ir Floridoje (JAV).

Patino ilgis iki 2 cm, patelės iki 3,5 cm.

Pagrindinė kūno splava geltona iki alyvinės – rudos, apšvietus – su perlamutriniu blizgiu. Nugara tamsesnė, pilvas sidabrinis-geltonas. Per visą kūno ilgį eina plati, tamsiai-ruda iki juodos linija ir 8-15 skersai einančios tos pačios spalvos linijos. Kai žuvys gerai jaučiasi, kūnas būna padengtas tamsiomis dėmėmis. Pelekai rudi, prie analinio ir nugaros pelekų po juodą dėmę. Nugaros pelekas su oranžiniu apvadu.

Kūnas ištemptas į ilgį, iš šonų kiek suplotas, uodega gana aukšta.

Patinėlis turi gonopodijų. Ikrai apvaisinami patelės viduje ir ją palieka pilnai susiformavęs mailius, kurie iškarto valgo maistą.

Žuvys plaukioja viršutiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose.

Žuvystės yra taikios, judrios, kartais apkandžioja stambius kitų žuvų pelekus.

Galima laikyti bendrame akvariume, geriausia su kartu užaugusiomis žuvimis. Ne alkanos žuvys nepersekioja mailiaus. Subręsta 6-8 mėn.

Akvariumas turi būti gausiai apaugęs augalais su žemyn kabančiomis ilgomis augalų šaknimis. Vandens temperatūra: 22-26 C, dH 10-20, pH 6,7-8. Maistas: gyvas, papildomai augalinis, pakaitalai.

Neršimas dideliame akvariume. Nėščią patelę su dideliu pilvuku galima perkelti į atskirą, gausiai augalais apsodintą akvariumą ( taip pat ir plaukiojančiais augalais). Akvariumo vanduo turėtų būti šiltas (24-28 C). Nėštumo trūkmė 4-8 savaitės. Patelė ilgą laikotarpį gimdo po keletą atžalų per dieną (paprastai 40-50). Pradinis maistas: infuzorijos, verpetės.

Video: Youtube.com

0 0 1207 15 balandžio, 2015 Heterandria šeima balandžio 15, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE