Filtruojančioji krevetė – Atyopsis moluccensis: laikymas, veisimas, foto-video
Posted by

Filtruojančioji krevetė – Atyopsis moluccensis: laikymas, veisimas, foto-video

 

 

 

 

Filtruojančioji krevetė

Filtruojančioji krevetė

Vienos iš ryškiausių akvariumo krevečių atstovių yra filtruojančios krevetės. Nepaisant jų gana didelės kainos, filtruonačios krevetės įgyjo populiariumą dėl savo įdomaus elgesio, neįprasto maitinimosi būdo, nelepumo ir paprastos priežiūros. Šiame straipsnyje papasakosiu apie pačią populiariausią filtruojančių krevečių rūšį – Atyopsis moluccensis. Užsienyje ši krevetė vadinama Banana Shrimp, Wood Shrimp, Singapore Shrimp, Rock Shrimp. Pas mus galima sutikti pavadinimais: bananinė, bambukinė, medinė, uolinė krevetė.

Filtruojančioji krevetė, skirtingai nuo kitų krevečių, yra nerangi, jeigu galima taip

išsireikšti. Ji nešokinėja po visą akvariumą, dėl to kad jos yra ypatingas maitinimosi būdas. Filtruojančioji krevetė maitinasi per vėduoklines blakstienas, kurios išsidėsčiusios pas ją ant žnyplių. Jomis krevetė gaudo skanėstus – mikroorganizmus, mažas žuvų maisto daleles, augalų liekanas ir t.t. Todėl krevetė užsilipa į vietą, kur būna didžiausia srovė ir ten išskleidžia savo vėduokles. Kai tik maistas patenka ant vėduoklių, jis įdedamas į burną. Todėl ši krevetė yra kiek nerangi – jos sunkus kūnas ir lipnios kojelės pritaikytos stovėti prieš stipriausią srovę.

Suaugusi filtruojančioji krevetė užauga iki 5-10 cm. Gyvena iki 1-2 metų. Krevetės kūnas yra gelsvų atspalvių su rudomis juostomis ir reikėtų pabrėžti, kad šių krevečių spavlos gali kisti, priklausomai nuo gyvenimo sąlygų.

Filtruojančioji krevetė

Filtruojančioji krevetė

Vandens parametrai flitruojančių krevečių laikymui: pH: 6,5-7,5, dH: 6-15, 24-27 C. Kaip ir visos krevetės, filtruojančios mėgsta švarų vandenį ir neperneša didelių azoto junginių koncentracijų: NH4, NO2, NO3. Azoto junginių parametrai turėtų būti nuliniai. Akvariume laikant šias krevetes turėtų būti filtras, aeracija, šildytuvas. Reikalingas reguliarus dalinis vandens pakeitimas. Pats akvariumas turėtų būti įrengtas su daugybe slėptuvių: šakų, akmenų, augalų. Jos būtinos krevetėms išsinėrimo metu ir kai jas puola agresyvūs kaimynai, kuriais gali būti faktiškai visos krevetės: Amano, Vyšnios, stiklinės krevetės. Nereikėtų jų laikyti kartu su makrobrachimo šeimos atstovais, vėžiais ir kristal krevetėmis. Pirmieji, galimai bus agresyvūs, o kristalai mėgsta minkštesnį ir mažiau rūgštinį vendenį, nei filtruojančios. Žuvys akvariume su filtruojančiomis krevetėmis turėtų būti taikios: gupijos, pecilijos, karodnešiai, įvairios tetros, ternecijos, neonai, rasboros, ancitrusai, koridorasai ir t.t.

Krevečių veisimas sudėtingas. Kaip ir Amano krevečių filtruojančių krevečių ikrai gamtoje yra išnešami į jūrą, ten jie vystosi ir grįžta į gėlą vandenį. Jų veisimas namų sąlygomis – žygdarbis, kuris ne kiekvienam pasiekiamas.

 

0 0 1318 24 vasario, 2017 Bestuburiai vasario 24, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE