Dvispalvis labeo (Labeo bicolor) – Nuotraukos, video, aprašymas
Posted by

Dvispalvis labeo (Labeo bicolor) – Nuotraukos, video, aprašymas

Dvispalvis labeo (Labeo bicolor)

Dvispalvis labeo gyvena nedideliuose Tailando ežeruose ir upėse.

Kūno ilgis iki 30 cm, akvariume iki 12 cm. Kūnas, analinis, nugaros ir pilvo pelekai juodo aksomo spalvos, uodegos pelekas raudonas.

Laikosi mažuose, augalais apaugusiuose vandens telkiniuose su skaidriu vandeniu.

Kūnas ilgas, nugaros profilis labiau išlenktas, nei pilvo. Burna apatinė, būdingi raginiai pūkeliai prie burnos. Paprastai turi dvi poras ūsiukų. Pelekai dideli.

Žuvys judrios, teritorinės, su amžiumi tampa agresyvios, puola kitų rūšių raudonos spalvos žuvis, įplaukusias į jų teritoriją, laikosi viduriniame ir apatiniame vandens sluoksniuose. Mailius, paaugęs iki 5 cm, pradeda peštis dėl teritorijos.

Galima laikyti bendrame akvariume apaugusiame augalais, su slėptuvėmis iš šakų, uolų ir su tarpais tarp akmenų. Laikant keletą šių žuvų grupėje egzistuoja hierarchija, ir stipresnis patinas gali įplaukti į kitų žuvų teritoriją. Akvariume augalus reikia išdėstyti taip, kad atksiri sklypeliai su slėptuvėmis būtų atskirti ir žuvys nematytų viena kitos. Vanduo: 22-26 C, dH 5-15, pH 6,5-7,5. Maistas: gyvas, augalinis, pakaitalai.

Natūralus nerštas be hormonų injekcijų labai retas. Rekomenduojamas akvariumas nuo 500 l su slėptuvėmis ir minkštu vandeniu. KH mažiau nei 1, vandens temperatūra 24-27 C.

Nerštui paprastai sodinama pora arba viena patelė ir du patinai apie 1,5 metų amžiaus. Pas nerštui pasiruošusią patelę būna apvalus, storas pilvas. Prieš nerštą pateles ir patinus laiko atskirai, o akvariume su patele temperatūra pakeliama 2-3 C laipsniais (iki 28 C). Neršimo akvariumas nuo 100 cm ilgio su 30-40 cm vandens lygiu, su augalų krūmais ir slėptuvėmis (kai kurie akvariumistai apsiena be jų). Būtina sukurti vandens srovę, kuris stimuliuoja nerštą.

Prieš suvedant nerštui daroma hormoninių preaparatų injekcija į nugaros raumenis.

Kai kurie akvariumistai po injekcijų pateles ir patinus laiko atskirai 3-4 valandas.

Nerštas prasideda maždaug po 5-6 val. Tuo metu vandens judėjimas sustabdomas. Patelė išleidžia apie 1000 ikrų. Plaukiojančių vandenyje ikrų žuvys nevalgo, surenka tiktai nusileidusius ant dugno. Po neršto, trunkančio 1-1,5 val., žuvis reikia iškelti, pabalusius neapvaisintus ikrus, kurie matosi po 1-2 val., pašalinti, likusius ikrus perkelti į inkubatorių (apie 20 l) su tokiu pačiu vandeniu ir silpna aeracija. Inkubacinis periodas 12-15 val., mailius plaukia po 2-4 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės, papildomai dumbliai ant akvariumo sienelių. Lytiškai subręsta 1-1,5 metų.

Galima veisti tokių parametrų vandenyje: dH iki 10, pH 6-7,2.

Šaltinis:

“Мир Аквариума”
Большая иллюстрированная энциклопедия
В. Д. Плонский

Video: Youtube.com

0 0 3604 06 gegužės, 2015 Labeo šeima (Labeo) gegužės 6, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE