Dvispalvis Bunocefalusas – Bunocephalus bicolor Steindachner (Nuotraukos, Video, Aprašymas)
Posted by

Dvispalvis Bunocefalusas – Bunocephalus bicolor Steindachner (Nuotraukos, Video, Aprašymas)

Gyvena: Amazonės upėje ir jos intakuose ir pietiniuose vandens telkiniuose, iki La-Plata rajono.

Kūno ilgis iki 15 cm.Bunocephalus bicolor

Kūnas su stipriai suplota galva ir priekine kūno dalimi, pereinančia į kūgio formą ir pasibaigiantis kiek ištemptu uodegos stiebu. Trys poros ūsiukų, be to pora ūsiukų yra viršutinėje žandikaulio dalyje. Pelekai dideli. Krūtinės pelekai išdėstyti horizontaliai ir yra su stipriu aštriu galu.

Galva, priekinė kūno dalis, nugaros ir krūtinės pelekai šviesiai iki pilkai-rudos spalvos, su gelsvai-baltais taškeliais ir štrichais. Galinė kūno dalis ir uodegos stiebas tamsiai -rudi su šviesiai rudomis zonomis ir ant šonų esančiais trimis eilėmis guzelių – su šviesiais taškeliais. Ūsiukai su marmuriniu piešiniu, nuo šviesiai iki tamsiai-rudos spalvos. Nugaros ir uodegos pelekai rudi.

Žiūrint į žuvis iš viršaus pas patiną tarp rkūtinės ir pilvo pelekų kūno kontūras tęsiasi tiesia linija, o pas patelę – išlenktas. Prieš nerštą patelė tampa beformė ir stora (nereikėtų pilvo išsipūtimo laikyti ligos požymiu!)

Žuvys gyvena naktinį gyvenimą, dieną slepiasi slėptuvėse ir užsikasa į gruntą.

Galima laikyti bendrame akvariume, bet ne su mažomis kitų rūšių žuvimis, todėl kad šamai gali jas užpulti. Akvariumas turi būti su smėlėltu gruntu. Grunto sluoksnis turėtų siekti 7 cm (iš viršaus galima užberti durpių slouksnį), turėtų būti daug slėptuvių ir apaugusių augalais vietų. Vakare esant silpnam apšvietimui žuvys noriai renkasi prie maitinimo vietos. Vanduo: 22-26 C, dH iki 15, pH 6-7, vandenyje turėtų būti gausu deguonies. Maistas: gyvas. Žuvys linkusios persivalgyti, reikėtų nepermaitinti.

Nerštas porinis arba grupinis (patinų reikėtų įleisti daugiau), paprastai vyksta naktį arba anksti ryte. Nerštui galima naudoti tiek rūšinį, tiek nerštui skirtą akvariumą iki 100 cm porai, įrengtus, kaip aprašyta aukščiau. Nerštą stimuoliuoja temperatūros sumažinimas arba laikymas sumažintos temperatūros vandenyje žiemą, o vėliau ją pakeliant iki 24 C, 1/3 vandens tūrio pakeitimas šviežiu, atmosferos slėgio kritimas ir vandens srovės sustiprėjimas. Vanduo: dH iki 10, KH iki 2, pH 6-6,5. Patelė išneršia iki 300 ikrelių, kuriuos reikia perkelti į inkubatorių su tokiu pat vandeniu ir 26-28 C vandens temperatūra arba galima palikti akvariume, atitinkamai padidinant temperatūrą (žuvys ikrų neliečia). Mailius išsirita po 26-72 val. (išsiritimas tęsiasi kelias valandas) yra jautrus šviesai ir slepiasi slėptuvėse. Mažyliai po dviejų parų ima maistą: verpetes, mikro kirminus. Jaunikliai jautrūs grybelinėms ligoms.

Nerštą galima stimuliuoti hormonų injekcija. K. Frane rašo, kad Kiunui pavyko sukelti 2 patinų ir 1 patelės nerštą suspensijos iš keturių hipofizių injekcija, paimta iš ešerio su subrendusiais ikrais. (po 0.2 mg žuviai).

Lytiškai subręsta 1-1,5 metų

Video:

0 0 300 27 rugpjūčio, 2017 Bunocephalus šeima, Plačiagalvių šamų giminė (Aspredinidae) rugpjūčio 27, 2017

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE