Drakonas (Corynopoma riisei)
Posted by

Drakonas (Corynopoma riisei)

Drakonas

Drakonas (Corynopoma riisei) gyvena šiaurinėje Venesuelos dalyje ir Trinidado saloje.

Kūno ilgis iki 7 cm.

Kūnas pailgas, stipriai suplotas iš šonų. Šoninė linija pilna.

Kūnas beveik permatomas, nugara žalsva, šonas pilkai-žalias su melsvu arba violetiniu blizgesiu. Pelekai geltonai-pilki. Yra geltona forma ir albinosinė.

Pas patiną žiaunų dangtelis su ilga siūline atauga, pasibaigiančia šaukšto formos išplatėjimu. Analinis ir nugaros pelekai labai ištempti, apatinė uodegos peleko dalis pailginta. Neršto metu analinis ir uodegos pelekai tampa rudai-raudoni, o siūlinės ataugos “šaukštas” juodas.

Tai taikios, būrinės, judrios žuvys, laikosi viršutiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose, mėgsta švarų, skaidrų vandenį ir gerą apšvietimą.

DrakonasGalima laikyti bendrame akvariume, vietomis apsodintame augalais ir su slėptuvėmis patelėms, kurias pastoviai persekioja patinėliai. Patelių turėtų būti dvigubai daugiau, nei patinų. Vanduo: 21-24 C, dH iki 25, pH 6-7,8. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas gali vykti ir bendrame, ir atskirame akvariume nuo 50 cm ilgio porai, su plačialapių augalų krūmais ir slėptuvėmis patelei. I. Petrockis rekomenduoja tokius vandens parametrus veisimui: 24 C, KH 2, pH 6,5-7. R. Rielis, C. Benšas – 24-28 C ir ryškų apšvietimą. D. Zadchauzas: dH 25, pH 6-7,8. Patinas apvaisina patelę prie jos kūno, apvaisindamas ikrus ir esančius patelės viduje. Patelė keletą kartų išleidžia ikrus, arba praplaukdama pro smulkialapius augalus, arba pritvirtina juos prie apatinės didelio lapo pusės, apsiversdama pilvu į viršų. Po vedybinių žaidimų patelę galima iškelti iš bendro akvariumo į atskirą, su smulkialapių augalų krūmeliu ir augalu su plačiais lapais. Žuvys ikrų ir mailiaus neėda. Inkubacinis periodas 20-36 val., mažyliai plaukioja po 2-4 parų. Pradinis maistas: gyvosios dulkės (galima duoti kiaušinio trynį). Lytinė branda 8-12 mėnesių.

 

0 0 1613 18 balandžio, 2015 Corynopoma šeima balandžio 18, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE