Didžioji skaliarija (Pterophyllum altum Pellegrin)
Posted by

Didžioji skaliarija (Pterophyllum altum Pellegrin)

Didžioji skaliarija

(Pterophyllum altum Pellegrin)

Didžioji skaliarija gyvena: Pietų Amerikos srytis, besitęsianti nuo rytinės Amazonės upės deltos iki Maranjono upės vakaruose, ir iš pietų nuo Amazonės iki Orinoko ežero šiaurėje. Laikosi ramiose vandens telkinių vietose, pavzydžiui, pireplaukose, apaugusiose meldais, pakrantėse, lagūnose ir potvynių metu užliejamose pievose turtingose augalų, o taip pat ramiose sraunių upių užutekiuose prie povandeninių uolų.

Žinomas 45 cm aukščio egzempliorius, o akvariume iki 18 cm iglio. Kaktos profilis staigiai kylantis į viršų, ant burnos įdūbimas.

Ant kūno ir minkštosios analinio bei nugaros pelekų spindulių dalies matomos raudonai-rudos įvairių dydžių dėmės.

Kūnas disko formos, stipriai suplotas iš šonų, burna aštri. Analinis ir nugaros pelekai labai aukšti, pilvo pelekai siūlo formos ilgi.

Pagrindinė spalva žaliai-pilka iki alyviniai-pilkos, su sidrabiniu blizgesiu, nugara su rudai-alyviniu atspalviu. Per kūną eina keturios pagrindinės vertikalios juostos, kurių spalva keičiasi priklausomai nuo žuvies nuotaikos ir elgesio ir gali tapti ryškiai juodomis, juodai-rudomis arba pilkomis. Pirmoji juosta eina per akį, antroji – nuo trumoųjų nugaros peleko spindulių ir užsibaigia prie analinio peleko apgrindo, trečioji nuo nugaros peleko viršūnės iki analinio peleko viršūnės, ketvirtoji – prie uodegos peleko pagrindo.

Tai taikios, nejudrios, blogai pernešančios vandens užterštumą žuvys. Išsigąsta staigių judesių šalia akvariumo ir ypatingai jo viduje, o taip pat bijo staigaus apšvietimo pasikeitimo. Galima laikyti bendrame akvariume, geriausia nuo 40 cm aukščio, tačiau ne su barbusais, kurie nukandžioja jiems pelekus. Vietomis turėtų būti pasodinta augalų, o taip pat plačialapių augalų su trumpu kotu, šakų, galimi statiniai iš vertikaliai stovinčių akmenų, sudarnačių tokio pločio angas, pro kurias galėtų praplaukti žuvis. Vanduo: 25-27 C, dH iki 20, pH 6-7,5, būtina kas savaitę pakeisti dalį vandens. Maistas: gyvas, pakaitalai.

Nerštas tiek rūšiniame, tiek neršimo akvariume. Iš grupės jaunų žuvų susikuria poros, užsiimančios savo teritorijas, jos atskiriamos nerštui. Neršimo akvariume turi būti augalų su trumpais kotais ir į viršų nukreiptais plačiais lapais. M. Iljinas rekomenduoja išdėlioti augalus taip, kad atstumas nuo lapų viršūnės iki vandens paviršiaus siektų 3/4 žuvies kūno aukščio. Akvariumistai perkialentys ikrus į inkubatorių, naudoja dirbtinius lapus iš tvirtos medžiagos, pritvirtindami juos prie akvariumo sienelių. Pinteris rekomenduoja į rūšinį akvariumą įleisti tris poras žuvų ir dar vieną patiną, kuris vaidins priešiško faktoriaus vaidmenį ir privers žuvis ginti savo ikrus. Nerštą stimuliuoja pakeldami temperatūrą iki 28-30 C, pH sumažinamas iki 10, kH iki 2, pH 6,5-7. Likus 1-2 parų iki neršto pas patiną matosi sėklatakis, kuris yra kablelio formos su aštriu galu, pas patelę buka cilindro formos kiaušdėtė. Žuvys valo substratą ir vėliau deda ant jo ikrus (paprastai 350-600 vnt.) Inkubacinis periodas 2-3 paros. Pora rūpinasi ikrais ir palikuonimis. Pradinis maistas: gyvosios dulkės. Lytiškai subręsta: 10-12 mėn.

Skaliarijos neretai suėda ikrus, ir todėl daugelis akvariumininkų perkelia substratą su ikrais į inkubatorių, pritvirtindami jį tokioje pačioje padėtyje ir sumažina vandens lygi iki 15 cm. Toks veisimo būdas atima iš žuvų sugebėjimą rūpintis ikrais ir palikuonimis.

Štai veisimo pavyzdys iš mėgėjų praktikos:

A. Ševčenko naudoja 150 l talpos neršimo akvariumą be grunto ir augalų. Kaip substratas pasirinkti dirbtiniai lapai, pritvirtinti prie akvariumo sienelių 15-20 cm gylyje. Vanduo: 22 C, dH iki 15, pH 6,4-7,5, filtravimas. Atrinkta nerštui pora pusantros-dvi savaites maitinama mažai kaloringu maistu (koretra, dafnijomis), palikdami vieną dieną per savaitę be maisto. Po to pakelia temperatrūrą iki 24 C ir stipriai pakeliamas maisto kaloringumas (papildomai duodama uodo trūklio lervų ir didelių dafnijų), kol žuvys pradeda ruoštis nerštui valydamos lapą. Tada temperaūra pakeliama iki 28-30 C ir sumažinamas dH iki 4, po ko įvyksta nerštas.

0 0 1081 08 vasario, 2016 Pterophylium šeima vasario 8, 2016

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įveskite teisingą reikšmę * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Naujienlaiškių užsisakymas

Užsisakykite ir gaukite mūsų naujienas el.paštu

Email *

Prašome paremti mūsų projekto išlaikymą SMS žinute

Norėdami paremti naudotoją akvas, paimkite į rankas savo mobilųjį telefoną ir išsiųskite SMS žinutę su vienu iš žemiau nurodytu tekstu. Rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis, žodžius atskirkite tarpu.

Tel. nr. Žinutės tekstas

1679 iv1 akvas 1.00 EUR
1679 iv2 akvas 2.00 EUR
1679 iv3 akvas 3.00 EUR
1679 iv4 akvas 4.00 EUR
1679 iv5 akvas 5.00 EUR
1679 iv6 akvas 6.00 EUR
1679 iv7 akvas 7.00 EUR
1679 iv8 akvas 8.00 EUR

Štai ir viskas! Jūsų sumokėti pinigai bus iš karto padovanoti nurodytam naudotojui, o Jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Jūsų paramą akvas galės panaudoti savo internetinių projektų išlaikymui.

Paramos ataskaitoje naudotojas matys Jūsų telefono numerį ir padovanotą lėšų sumą. Jei pageidaujate, SMS žinutėje galite papildomai įrašyti savo pranešimą (pvz., "iv2 akvas sėkmės projekto vystyme!").

PASTABA: SMS žinutės turi būti siunčiamos tik numeriu 1679, tik iš Lietuvos mobilaus ryšio operatorių. Parama negrąžinama ir skiriama tik SMS žinutėje nurodytam naudotojui. Už žinutės tekstą atsakingas SMS siuntėjas.

Tapk facebook fanu!

Name *

Email *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE